KİTAP GÜNLERİ İLE OKUMA FARKINDALIĞI YARATIYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KİTAP GÜNLERİ İLE OKUMA FARKINDALIĞI YARATIYORUZ

Paylaş
 

Bandırma Belediye düzenledikleri Kitap Günleri etkinlikleri hakkında konuştu. Bandırma Belediyesi’nin yaptığı açıklama şöyle:

Bandırma Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bugüne yaptığımız etkinliklerden bir tanesi de Kitap Günlerini hayata geçirmek oldu.

Bandırma Türkiye’de eğitim ve kitap okuma oranı en yüksek şehirler arasın da yer alıyor. Kentimizin eğitim seviyesinin yüksek olması ile gurur duyuyorum. Bizde belediye olarak Bandırma’daki eğitime nasıl katkı sunarız diye düşündük ve 2017 yılının ekim ayında “Bandırma Kitap Günlerini” düzenlemeye karar verdik. Kitap günleri etkinlikleri kapsamında Bandırmadaki öğrencilerimizi ve okurlarımızı pek çok yazarımız ile buluşturuyoruz. Kurduğumuz sahnede yazarlarımız gerçekleştirdikleri söyleşiler ile okurlarının sorularını yanıtlama fırsatı buluyor. Sevdikleri yazarlara kitaplarını imzalatma, sohbet etme ve merak ettikleri soruları sorma şansı yakalayan vatandaşlarımız bu etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar. Vatandaşlarımızın bu memnuniyeti bizleri çok mutlu ediyor. Yazarlarımızı İstanbul’dan Bandırmaya getirerek kitaba yolculuğu başlatıyoruz. Yolculuk boyunca feribotta yazarlarımız ile birlikte kitap dağıtımı gerçekleştirerek vatandaşlarımızı kitap okumaya teşvik ediyoruz.

ÇOCUKLARIMIZA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRIYORUZ

Kitap günleri başlamadan yaklaşık 2 ila 3 hafta öncesinde Bandırmadaki okullarımıza çevre dostu kumbaralar dağıtıyoruz. Kumbaraları dağıtmaktaki amacımız öğrencilerimiz para biriktirsinler. Biriktirdikleri paralar ile kitap günleri kapsamında kurduğumuz kitap satış stantlarından uygun fiyata kitaplarını alsınlar. Aldıkları kitapları yazarlara imzalatarak, yazarlarla fotoğraf çekinerek ve sohbet ederek, sosyalleşme şansı yakalasınlar. Bandırma Kitap günleri etkinlikleri sayesinde ders kitaplarından başka kitap ellememiş çocuklarımız, ilk kez böyle bir muazzam kitap okyanusunda, ders kitabının da ötesinde bir başka alemin var olduğunun farkına varmalarını sağlıyoruz. Sadece kumbara dağıtmakla kalmıyoruz kitap günleri standında Belediyemizin açtığı stantta çevre dostu tohumlu kalemler, not defterleri, silgiler, anahtarlıklar, Atatürk posterleri Belediyemizin bastırdığı kitapları ve çeşitli kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza dağıtıyoruz.

BANDIRMA KÜLTÜR ŞEHRİ

Kitap Fuarları ya da kitapla ilgili gerçekleştirilen etkinlikler kültür kimliği ile önce çıkan şehirlerin olmazsa olmazıdır.  Bandıma Kitap Günleri yalnızca kitap sunmamaktadır. Kitabın yanında kültür, sanat, müzik ve bilgi dağıtmaktadır. Bandırmalıları ve çevre kentlerdeki binlerce kitapseveri bir araya toplayan başka bir etkinlik yoktur. Kitabın hayatımızdan hiç çıkmaması gerek. Ne kadar meşgul olursak olalım eğer toplum olarak okumaya zaman ayırmazsak cahilliğe teslim oluruz. Atatürk’ün “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözünden yola çıkarak vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, vatandaşlarımızın kitaba ve yazarlarına daha rahat ulaşması için bu tür etkinlikleri gerçekleştiriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.