KİTAP, EN İYİ DOST VE EN SAĞLIKLI ARKADAŞTIR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KİTAP, EN İYİ DOST VE EN SAĞLIKLI ARKADAŞTIR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Karesi Ali Hikmet Paşa Ortaokulunu ziyaret ederek, okulun öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi.
Vali Yazıcı’yı ziyarette Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı.
Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, BENGİ Projesini değerlendirdi.

HEPİMİZİN ORTAK VE ASLİ GÖREVİDİR
Okulda görev yapan idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, okulun idari yapısı ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar hakkında bir toplantı yaptı. Öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, ” Çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları, eğitim süreçlerini sağlıklı ve güven içerisinde tamamlamaları hepimizin ortak ve asli görevidir. “dedi.

TOPLUMUMUZA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR
Eğitim alanında uygulamaya konulan projelerle Balıkesir’in önümüzdeki yıllarda daha başarılı noktalara geleceğini ifade eden Vali Yazıcı, “Eğitim okul öncesinden itibaren başlayan, üniversite sıralarına kadar geçen zamanda ciddi ve planlı çalışmalar gerektiren bir süreçtir. Bu süreç içerisinde başta annelere, babalara ve öğretmenlerimize olmak üzere toplumumuza önemli görevler düşmektedir. “şeklinde konuştu.

EĞİTİME POZİTİF AYRIMCILIK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Balıkesir’de eğitimin çıtasını bir adım daha yukarıya taşımak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Yazıcı, “Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarını da önemsiyor ve onlara elimizden gelen desteği veriyoruz. Devletimiz bu noktada çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü imkânı sağlamaktadır. Eğitim yuvalarımız bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve eğitime pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. “dedi.

SADECE TÜRKÇE ÖĞRETMENİNİN GÖREVİ DEĞİLDİR
Kitap okumayan ve sadece ders kitaplarıyla yetinen öğrencilerin hiçbir zaman yeterince başarılı olamayacaklarını, öğretmenlerden öğrencilerin kitap okumaları için elinden gelen gayreti göstermeleri gerektiğini hatırlatan Vali Yazıcı, “Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak sadece Türkçe öğretmeninin görevi değil, görev yapan tüm öğretmenlerimizin görevidir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz genç nesillerimizi kitapla tanıştırmak ve okuma alışkanlığı olan bir toplum inşa etmek en önemli vazife ve sorumluluklarımızdandır. “dedi.

KİTAP OKUMA SAATİ
Ziyaret kapsamında Vali Ersin Yazıcı, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.