KİTAP DOSTLARI SUSURLUK'TA BULUŞUYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KİTAP DOSTLARI SUSURLUK’TA BULUŞUYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Susurluk Kaymakamlığı ve Susurluk Belediyesinin katkılarıyla Susurluk Belediye Park Kültür Evinde vatandaşlara hizmet verecek ‘Susurluk 2. Kitap Günleri’nin açılışına katıldı. Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı’nın yanı sıra; Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

EN DEĞERLİ FUARIMIZ KİTAP FUARIDIR
Vali Yazıcı açılış öncesi yaptığı konuşmada; “Kitap dostlarını ağırlayacak olan Susurluk Kitap Günleri’nin açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bilginin en iyi kaynağı kitaptır. Bilgi kitap vasıtasıyla günümüze ulaşmış ve bundan sonraki nesillere de ulaşacaktır. Bilginin sağlıklı olanına en kolay şekilde ulaşmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, kitaplara gereken değeri ve özeni göstermeli, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalı, kitaba dokunmaktan ve okumaktan zevk alan çocuklar yetiştirmeliyiz. Güzel olan şey çocukların kitapla haşır neşir olmasıdır. Kitap okumasıdır. Bu fuardan bizim olabildiğince istifade etmemiz, yararlanmamız gerekiyor. Kitap ruhun ilacıdır, olabildiğince okumamız gerekiyor. Kitaplara daha fazla vakit harcamamız gerekiyor. Kitap varsa orası zaten huzurludur. Bu fuarlar önemli ve bu fuarlarda gençlerin buluşturulması, kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi çok önemli. En değerli fuarımız kitap fuarıdır. Bu kitap fuarının hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
Vali Ersin Yazıcı, fuarın kurumsal bir yapıya kavuşarak geleneksel hale getirilmesi gerektiğini belirterek, “Kitap fuarı geleneksel hale getirilirse Balıkesir çok şey kazanır.”dedi.

BALIKESİR’İN EN ÖNEMLİ KÜLTÜREL ETKİNLİĞİ
Vali Ersin Yazıcı, kitap fuarlarının yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da okuma alışkanlığı kazanmasında çok önemli rol oynadığını dile getirerek; birçok yayınevinin katıldığı fuarda tüm kitapseverlerin mutlaka zevkine hitap eden kitaplar bulacağını, imza ve söyleşi günü gibi çeşitli etkinliklerin de düzenleneceği Kitap Fuarı’nın Balıkesir’in önemli kültürel etkinliklerinden biri olduğunu vurguladı.

Konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek, fuarın açılışını gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, yayın evlerini hazırlamış olduğu stantları gezerek yayın evlerinin yöneticilerinden bilgi aldı.
Stantları tek tek gezen ve bilgi alan Vali Yazıcı, özellikle fuarı gezmeye gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti.

Fuar, 13 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.