Kırcı'dan Kültür Merkezine yıllardır beklenen adım | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Kırcı’dan Kültür Merkezine yıllardır beklenen adım

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sema Kırcı’nın özel önem verdiği Kültür Merkezi hususunda önemli bir adım atıldı. Ankara’dan görevli olarak tetkikler yapmak için Bandırma’ya gelen mimarlar ekibine Bandırma Kaymakamı ve İl Kültür Turizm Müdürü eşlik etti. Çalışmalar hakkında Kırcı anında bilgilendirildi. 

Kültür Bakanlığı tarafından görevlendirilen mimarlardan oluşan bir ekip, Paşakent Mahallesinde bulunan, yapımına 2001 yılında başlanan, ödenek yetersizliği ve yüklenici firmalarla olan ihtilaflar dolayısıyla inşaatı yarım kalan Bandırma Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu.

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı beraberinde Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’le birlikte geçtiğimiz Aralık Ayında Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile görüşmüş ve görüşmede başta Bandırma Kültür Merkezinin tamamlanması ve Balıkesir ili genelinde turizmin canlandırılması ile kültürel çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunulmuştu.

Bandırma’nın kültür hayatının çeşitlenmesi ve sanat faaliyetlerinin desteklenmesine özel önem veren Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’nın uzun süredir takip ettiği Kültür Merkezi ile ilgili projelendirme aşamasında sona gelindiği öğrenildi. Kültür Bakanlığı tarafından kısa sürede tamamlanması beklenen projenin Bandırma’nın kültür sanat hayatına önemli bir katkı yapması ve Paşakent Mahallesinin de çehresini önemli ölçüde değiştirmesi bekleniyor.

Ankara’dan inceleme için Bandırma’ya gelen heyet inşaatın temellerinin ve genel durumunun kullanıma elverişliliği konusunda rapor verecek ve yeni kültür merkezinin inşaatına başlanacak. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, yakından ilgilendiği Kültür Merkezi’yle ilgili sürecin tamamlanması için kısa süre önce de Ankara’da çeşitli temaslarda bulunmuştu.  2003 yılında tamamlanarak hizmete girmesi planlanan merkez için yerel yönetimlerce çeşitli girişimlerde bulunulmuş ancak şimdiye kadar bir sonuç alınamamıştı.

Kültür Bakanlığının görevlendirdiği teknik personel ve mimarlardan oluşan ekibe, Balıkesir Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Çaltı, Bandırma Kaymakamı Tunca Sonel ve Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı eşlik etti.

Sema Kırcı’da Kültür Merkezi Müjdesi

Sema Kırcı

 

Bandırma Kültür Merkezi - Sema Kırcı - Basın Ofisi 5

Bandırma Kültür Merkezi - Sema Kırcı - Basın Ofisi 6

Bandırma Kültür Merkezi - Sema Kırcı - Basın Ofisi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.