Kırcı'dan Bandırma'ya 1000 kişilik kapalı spor salonu müjdesi | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Kırcı’dan Bandırma’ya 1000 kişilik kapalı spor salonu müjdesi

Paylaş
 

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel ile birlikte Ankara’da üst düzey temaslarda bulundu. Bandırma için son derece önemli görüşmelerin gerçekleştiği görüşmede Kırcı’nın başta 1000 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ve açık spor sahalarını da içerisine alan bir spor kompeksinin yatırımı için önemli adımlar attığı öğrenildi.

Bandırma’ya 1000 kişilik kapalı spor salonu

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile görüşen Sema Kırcı, Bandırma’da spor altyapısının güçlendirilmesine yönelik yatırım taleplerini dile getirdi. Kısa vadede 17 Eylül Stadyumunun bakım onarımının yapılması ve stad içinde atletizm pistinin düzenlenmesi, 1000 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu ve nizami ölçülerde çok amaçlı saha yapımı konularında Bakan Kılıç’tan söz aldı. Bakan Kılıç Türkiye’de daha önce yapılmış örnek projelerden yola çıkarak söz konusu tesislerin projelendirilmesine en kısa zamanda başlanacağını ifade etti. Kırcı Başta Bandırmaspor’un olmak üzere tüm sporseverlerin daha iyi şartlarda antrenman yapmaları için gerekli altyapı çalışmalarının takipçisi olacağını ifade etti.

Kültür Merkezi Müjdesi

Paşakent Mahallesinde bulunan ve yapımına 2001 yılında başlanan ve ödenek yetersizliği ve yüklenici firmalarla olan ihtilaflar dolayısıyla inşaatı yarım kalan Bandırma Kültür Merkezi’nin tamamlanması konusunda önemli adımlar atıldı. Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı beraberinde Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’le birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile görüştü. Görüşmede başta Bandırma Kültür Merkezinin tamamlanması ve Balıkesir ili genelinde turizmin canlandırılması ile kültürel çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Bakanlığın öncülüğünde Balıkesir’in kültür ve turizm potansiyelinin tüm detaylarıyla ele alınacağı kapsamlı bir çalışma yapılması düşüncesi değerlendirildi.

Emniyet Hizmet Binasında sonra doğru

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Müsteşar Lütfi Akça ile de görüşen Sema Kırcı öncelikle Veysel Eroğlu’na Balıkesir bölgesinde bakanlık tarafından gerçekleştirilen çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Bölgede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alan Kırcı Bandırma’da Emniyet Hizmet binasına tahsisi gerçekleşen ancak bazı ölçüm cihazlarının transfer edilememesi nedeniyle gerekli çalışmaların başlatılamadığı eski Meteoroloji bölgesiyle ilgili detayları görüştü. Uzun zamandır sürüncemede kalan konunun en kısa sürede Bakanlık tarafından bölgeye gönderilecek bir heyet tarafından yerinde incelenerek sonuca kavuşturulacağı ifade edildi.

Bandırmasporlu futbolcular ve yöneticilere yemek verdi

Haftasonu gerçekleşecek olan Bugsaşspor karşılaşması için Ankara’da bulunan Bandırmaspor takımı ve yöneticileri ile yemekte buluşan Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ve Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, takım yöneticileri, teknik heyet ve futbolcularla sohbet etti. Kırcı’nın hafta sonu gerçekleştirilecek Bugsaşspor karşılaşmasına da türbünde izleyeceği öğrenildi. Resmi görüşmelerinin yanı sıra Kırcı gün içinde TBMM ofisinde ziyaretine gelen Bandırma ve Erdek İlçe Gençlik ve Spor Müdürleri Sındırgı ve Savaştepe Belediye Başkanları ve ilçe başkanları ile görüştü.

 

 

Sema Kırcı -

Sema Kırcı

 

Veysel Eroğlu - Sema Kırcı

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.