Kırcı Uzak Doğu'da | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Kırcı Uzak Doğu’da

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, TBMM Başkanlık Divanı İdare Amiri Çorum Milletvekili Tufan Köse, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Yeni Zelanda Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Endonezya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, TBMM Başkanı Özel Kalem Müdürü, TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanı ve görevlilerin bulunduğu bir ekip ile Endonezya, Singapur ve Yeni Zelanda’yı kapsayan bir seyahat gerçekleştirdi.

Sema Kırcı Yeni Zelanda

Kahraman’a ilginç hoş geldin gösterisi
Resmi ziyaret için Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’da bulunan Kahraman, temaslarına Maori grubunu kabul ederek başladı. Grup, Kahraman’a Yeni Zelanda’nın yerlileri olan Maorilerin kültürü ve tarihi hakkında bilgi verdi.Kahraman ve beraberindeki heyet, daha sonra Wellington Atatürk Anıtı’nda düzenlenen anma törenine katıldı. Maorilerin savaş dansı (haka) yaptığı ve Türk heyetine dostluk göstergesi olarak ağaç dalı hediye ettiği törende, Çanakkale Savaşlarında hayatını kaybeden Türk ve Yeni Zelandalı askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Kahraman, törende anıta çelenk koydu.TBMM Başkanı Kahraman, daha sonra Yeni Zelanda Genel Valisi Mateparae görüştü. Görüşme, basına kapalı yapıldı.

 

Sema Kırcı Yeni Zelanda

Milli Savaş Anıtı Parkı’nı da ziyaret ettiler

Milli Savaş Anıtı Parkı’nı da ziyaret eden Kahraman ve beraberindeki heyet Genelkurmay eski Başkanı Rhys Jones eşlik etti. Te Papa Müzesi’ni de ziyaret eden Kahraman, Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümü için hazırlanan “Gelibolu: Bizim Savaşımızın Boyutu” adlı sergiyi gezdi. Kahraman’ın temaslarına, Türkiye’nin Wellington Büyükelçisi Damla Yeşim Say da katıldı. Kahraman, Yeni Zelanda’da, Genel Vali Jerry Mateparae, Parlamento Başkanı David Carter, Başbakan John Key, Türkiye-Yeni Zelanda Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Su’a William Sio ile de bir araya gelecek. Yeni Zelanda Parlamentosu’nu ziyaret edecek ve Genel Kurul’da soru cevap oturumuna katılacak.

 

Sema Kırcı Yeni Zelanda

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.