KIRCI "ŞİDDETLE TOPYEKUN MÜCADELE EDİLMELİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KIRCI “ŞİDDETLE TOPYEKUN MÜCADELE EDİLMELİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Bandırma Kadın Danışma Merkezini ziyaret edip çalışmalar hakkında Merkez Yöneticisi Muazzez Palta’dan bilgi aldı.

Bandırma Kadın Danışma Merkezinin 8 Mart 2014 tarihinde kurulduğunu anımsatan Palta,17 aylık süre içerisinde 100 kadının aile içinde uygulanan şiddetten dolayı merkezlerine müracaat ettiğini söyledi. Aralarında enses ilişki, tecavüz ve aile şiddetinde bulunduğu 100 kadından 76’sının verilen psikolojik destek ve bilinç yükseltme eğitimleriyle yaşadıkları sorunların giderildiğini dile getiren Palta, bunlardan 14 kadına psikolojik destek verilmeye devam edildiğini,6 kadın hakkında koruma kararının çıkartıldığını, 4 kadının ise yurdun değişik yerlerinde bulunan kadın sığınma merkezlerine gönderildiğini açıkladı.

-Toplumun tüm kesimlerine görev düşüyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınların şiddete maruz kaldığını dile getiren AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, “Kadına uygulanan şiddet haberleriyle karşı karşıya kalmamamız ve şiddetin engellenmesi için toplumun tüm kesimlerinin iş birliği içerisinde daha çok fazla çalışması gereklidir” dedi. Kırcı “Bu güne kadar yapılan çalışmalar ve yasal düzenlemelere rağmen kadına yönelik şiddetin devam ediyor olması esas değişimin toplumsal zihniyette yapılması daha çok önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Bunun eğitimin ilk başladığı yer olan aileye, toplumumun tüm kesimlerine ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir” ifadesini kullandı.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.