Kırcı “Manyas çiftçisinin su sorunu çözülüyor” - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Kırcı “Manyas çiftçisinin su sorunu çözülüyor”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Manyas’ta inşa edilen ve bölge çiftçisinin uzun zamandır beklediği Manyas Ovası Sol Sahil Sulaması’nın sözleşmesi imzalandığını ve 100 bin dekarın üzerindeki zirai araziye, modern sulama
sistemi ile sulama suyu sağlayacak olan proje ile ekonomiye 61 milyon TL’nin üzerinde büyük bir katkı sağlanacağını belirtti.

Kırcı Proje tamamlandığında 105 bin 710 dekar verimli toprak modern sistemle sulanacağını ifade etti.
Sema Kırcı Balıkesir’de çalışmalarını sürdürdü. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşasına başlanacak olan İçme Suyu Deposu İnşaatı ile Merkez Kanalizasyon Terfi Hattının temel atma törenine katılan Kırcı gece de Balıkesir merkezde hasta ziyareti gerçekleştirdi.
Kırcı Manyas çiftçisinin su sorununu çözecek projenin sözleşmesinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından imzalandığını belirtti.
Bölgemiz için çok önemli proje
Kırcı açıklamasını söyle sürdürdü “Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen baraj ve sulama tesisleri ile Manyas Ovasında bulunan verimli topraklarımız modern sulama sistemlerine kavuşacak. Ayrıca, Manyas ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın refahına katkıda bulanacak tesislerle ürün çeşitliliğini artacak, böylece çiftçilerimizin de yüzünü gülecek ve bölge ekonomisine olumlu bir katkı sağlamış olacağız. Orman ve Su İşleri Bakanlığının inşa edeceği tesisler hizmete girdiğinde 105 bin 710 dekar zirai arazi modern sistemlerle sulama imkânı kazanmış olacak.”
Asgari ücret 3 ay içinde 1300 TL
Kırcı açıklamasında 64. Hükümetin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan eylem planına da değindi. Kırcı “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümetimizin ilk 3 aylık Türkiye’nin imkân ve kaynaklarını adaletle paylaşmayı, sosyal ve ekonomik politikalarımızın merkezine alan eylem planını kısa bir süre önce açıkladı. Eylem planında vatandaşlarımızın hayatına doğrudan temas edecek büyük müjdelerimiz var. Hükümetimiz asgari ücreti söz verdiği gibi 1300 TL’ye yükseltiyor. Ayrıca önümüzdeki 3 ay içinde muhtarlarımızın 950 lira olan maaşlarını bin 300 liraya yükseltilecek ve çalışanlara yönelik bu düzenlemeyi gerçekleştirirken beraberinde işverenlerin rekabet gücünü zaafa uğratmayacak düzenlemeler de yapacak. Ayrıca 65 yaş aylığı alan yaşlılarımız kimin yanında nerede yaşarsa yaşasın bundan sonra maaşlarında kesinti olmayacak, bunun için gerekli düzenlemeleri kısa sürede yapılacak.”dedi.
Polisimizin ek göstergeleri yükseltiliyor
“Başbakanımızın verdiği müjde ile vatanına uzun yıllar hizmet verdikten sonra emekli olan astsubaylarımızın tüm sorunları da çözülecek, askeri öğrencilerin harçlığını 400 liraya, vatani görevini yapmakta olan erlerimizin harçlığını da 30 liradan 100 liraya yükseltilecek. Ayrıca Hükümetimiz Polislerimizin ve uzman erbaşlarımızın 2200 olan ek göstergelerini 3000’e çıkarıyoruz ve polislerin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 oranında artırıyoruz.”
Sema Kırcı şubat ayı itibariyle 30 bin yeni öğretmenin atamasının yapılacağına dikkat çekti, ev almak için konut hesabı açan ve yüzde 25 peşinat biriktiren vatandaşlara yüzde 15 katkı sağlamak, emeklilere ve dar gelirli vatandaşlara 250 lira taksitle konut sahibi yapmak için düğmeye bastıklarını ifade etti.
Gönen İlçe Teşkilatı ile buluşan ve yönetim kurulu ile istişarede bulunan Kırcı, Bandırma’da kahve ve ev ziyaretleri yaptı ve iş yeri açılışına katıldı.

Bir önceki yazımız olan Ceviz fidanı satışları Bandırma'da arttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.