Kırcı Makedonya'da - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Kırcı Makedonya’da

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Maarif Vakfı’nın (TMV) Makedonya Okulları açılış töreni Kalkandelen’deki Maarif Vakfı Kompleksi’nde gerçekleşti.

Türkiye Maarif Vakfı’nın (TMV) Makedonya Okulları açılış töreni Kalkandelen’deki Maarif Vakfı Kompleksi’nde gerçekleşti. Açılışa T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara ve Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün,  AK Parti Balıkesir milletvekili Sema Kırcı, Maarif Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Çaltılı, Makedonya Devlet Bakanı Adnan Kahil, TİKA Üsküp Koordinatörü Aytekin Ayden, Halkbank Makedonya Müdürü Bilal Sucubaşı, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Şemsettin Şeker, Milli Güvenlik Konseyi Üyesi Furkan Çako, TMBH Başkanı Erdoğan Saraç, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Kırcı “Bu okullarda yetişen öğrenciler dünyaya dostluğu, kardeşliği insanlığı öğretecekler

Açılış töreninde konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, “Bizler çok iyi biliyoruz ki bizi birbirimize bağlayan bağlar çok köklü, çok derin ve çok sağlam. Bizlerin tek yapmaya çalıştığı yılların bize verdiği bu güçlü bağları evlatlarımıza aktarabilmek. Her geçen gün acımasızlaşan, çocukların öldürüldüğü, kadınların ve masumların acımasızca katledildiği bir dünyaya biz kalıcı, güzel ve dostluğu, kardeşliği güçlendiren eserler bırakmak istiyoruz. Ve inanıyoruz ki dostluğu ve kardeşliğin hakim olduğu bu topraklarda, işte bu okullarda yetişen çocuklar inşallah tüm dünya dostluğu, kardeşliği insanlığı öğretecekler” diye konuştu.

Türkiye Maarif Vakfı’nın (TMV) Makedonya Okulları açılış töreni sonrasında, T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara ve Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün önderliğinde misafirler okul binalarını gezdi.

 

Kaynak :   timebalkan.com

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.