KIRCI: KONGRELERLE 2019 SEÇİM STARTINI VERİYORUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

KIRCI: KONGRELERLE 2019 SEÇİM STARTINI VERİYORUZ

Paylaş
 

Hafta sonu yapılan Ayvalık 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katılarak partililere hitap eden TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen genişletilmiş il danışma meclisi toplantısına işaret ederek ilçe kongreleri ve son olarak yapılacak il kongresi ile 2019 için seçim startını verdiklerini söyledi.

BİR GÜNDE DÖRT İLÇE ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı genişletilmiş il danışma meclisi toplantısının ardından AK Parti Balıkesir’de çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, AK Parti Balıkesir Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan Balıkesir’de Cumhurbaşkanının katıldığı il danışma meclisinin ardından bir günde dört ilçe ziyareti gerçekleştirerek yoğun bir gün geçirdi. İlk olarak Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinin Altıeylül için hayırlı olması temennisinden bulundular. Ardından İvrindi’ye geçerek burada İvrindi Belediye Başkanlığı ve AK Parti İvrindi İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar ve AK Parti İvrindi İlçe Başkanı Harun Şendoğan’ın da hazır bulunduğu toplantıların ardından çarşı esnafını ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ettiler. Buradan Ayvalık’a geçerek 6. olağan kongreye katıldılar, kongrede ilçe başkanı seçilen Hasan Kıtay’a yeni görevinde başarılar dilerken görevi devreden Hakan Kayaalp ve yönetimine bugüne kadar gösterdikleri gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Ayvalık Kongresi’nden sonra Gömeç’e geçip Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan ve AK Parti Gömeç İlçe Başkanı Cafer Arslan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiler. Devamında Balıkesir merkezde AK Parti’nin önceki dönemlerde kadın kolları başkanlığını yapmış olan Hülya Kamçı’nın kızı Şeyma ile Cihan çiftinin nikah törenine katılarak genç çifti tebrik edip buradan AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı tarafından açılan Hasan Basri Çantay Gençlik Merkezi’ni ziyaret ettiler.

AK PARTİ BALIKESİR 2019 SEÇİMLERİNE HAZIR OLDUĞUNU GÖSTERDİ

Ayvalık 6. Olağan İlçe Kongresi’nde partililere hitap eden Kırcı şunları kaydetti: “Dünyada insanlık ayaklar altına alınırken uluslararası örgütlerde zerre kadar endişe söz konusu değil. Bu defa düğmeye Lübnan’dan mı bassak, Suriye’deki krizi bitirip bu kez Irak’ta mı başlatsak, Müslüman’ı Müslüman’a nasıl kırdıralım, masum insanların kanları üzerinden kendimize nasıl bir dünya inşa ederiz, şer odakları bunun peşinde. Biz ise Türkiye olarak milli gelirimize oranla en fazla insani yardım yaparak tüm insanlığın vicdanı olmaya talip bir ülkeyiz. Şer odakları Türkiye’ye diz çöktürürsek dünyada bizim oyunumuzu bozacak kimse kalmaz diye düşünüyorlar. Bütün saldırıların amacı bu. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında yüzyıllarca mazluma mağdura kucak açmış, Anadolu’da yeşeren bir medeniyeti yok etme ve ülkemizi tarumar etme planları var. 15 Temmuz’da bunu başaramadılar. Peki bu iş burada bitti mi? Elbette hayır. Yine devam edecekler. NATO’da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan skandalı hep birlikte gördük, yine ekonomimiz üzerinden yapılmaya çalışılan algı operasyonlarını görüyoruz. Biz bu tür oyunlara asla izin vermeyeceğiz. AK Parti sıradan bir siyasi hareket değil, Türkiye’nin istiklalini ve istikbalini hedef alanlara karşı gerektiğinde göğsünü siper edecek insanların buluştuğu saflardır AK Parti safları. Bizler ülkemizdeki ve dünyadaki bu gerçeklerin bilincinde olarak kutlu yürüyüşümüzde daha fazla çalışacak, Balıkesir olarak Cumhurbaşkanımızın omuzundan daha fazla yük alacağız. Bunun ilk işareti genişletilmiş il danışma meclisi toplantımız oldu, burada 2019 seçim startını verdik. Büyük bir coşku ile görsel bir şölen havasında geçen il danışma meclisimiz kan değişimini başarıyla gerçekleştirdiğimizin, aileyi büyüttüğümüzün, tazelendiğimizin, 2019 için ne kadar hazır ve iddialı olduğumuzun ispatı oldu. Buradan tüm fedakâr teşkilat mensuplarımıza ve bu davaya gönül veren tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

KILIÇDAROĞLU’ NA BALIKESİR’DEKİ ESERLERİMİZLE CEVAP VERİYORUZ

Konuşmasının devamında Balıkesir için yapılan yatırımlara değinen Kırcı, 15 yılda Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Balıkesir’e 3 milyar liradan fazla yatırım yaptığını söyledi. Son 15 yılda Balıkesir şehir merkezine yıllık 53 milyon metre küp içme suyu temin ettiklerinin altını çizen Kırcı, bu süreçte 17 baraj ve 13 gölet ile 546 bin 525 dekar araziyi sulamaya açtıklarını, Balıkesirli çiftçilerin yıllık 383 milyon lira zirai gelir artışı sağladığını belirtti. Kırcı sözlerine şöyle devam etti: “İşte koruma altına alınan Altınova’mız toprağının verimliliği açısından hemen her türlü meyve ve sebze üretimine uygun tarım arazilerine sahip. Burası susuz olamaz dedik ve Altınova Dikili Ovası sulamasını hayata geçirdik, toprağımıza değer kattık. Burada toplam 84.170 dekar arazinin sulanmasını sağlayan projenin 75.320 dekarlık bölümü 2014’te hizmete girdi. Kalan 8.850 dekarlık bölümü ise 2016’da sulamaya açıldı. Yine proje planlama safhasında bulunan inşaatı ihale aşamasında olan Karakoç Barajı, ilçemize günlük 7.260 m3 içme suyu sağlanmasına hizmet edecek. Balıkesir’de 2019’a kadar 2 içme suyu tesisi, 68 baraj ve gölet, 76 sulama tesisi, 63 taşkın koruma tesisi ve 1 HES olmak üzere 210 tesis açılacak. Boşa akan yağmur ve kar sularını dünyaca meşhur zeytinciliğimizi daha da canlandırmak için kullanacağız. Sulama konusuna verdiğimiz önemle hem bölgemizdeki insanımızın gelir düzeyi yükseliyor hem de milli servetimiz artıyor. Son dönemde Balıkesir ile ilgili hayaller kuran Kılıçdaroğlu’na biz eserlerimizle cevap veriyoruz. ” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.