foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KIRCI: “Kongreler kan değişimidir, daha da güçlenerek yola devam edeceğiz”

Sema Kırcı Erdek Kongre14
Paylaş
 

AK Parti’de kongre sürecinin başlamasıyla birlikte Balıkesir’in ilk kongresi Erdek’te gerçekleştirildi.

Erdek Öğretmenevi’nde gerçekleşen Erdek İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi’ne Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, İl Koordinatörü ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı, İl Başkanı Hasan Demiraslan ve yönetimi, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Marmara Adası İlçe Başkanı Sedat Uz, Susurluk İlçe Başkanı Şükrü Gür, Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı katıldı. 3645 üyesi bulunan AK Parti Erdek İlçe teşkilatında Kemal Kayan ve yönetimi tekrar seçildi.

Kongrede Kemal Kayan’ın açılış konuşmasının ardından Balıkesir Milletvekillerini temsilen söz alan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Kırcı, kongrelerin yenilenme ve tazelenme süreci olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Biz kurulduğu günden beri AK Partimizle beraber, kapı kapı gezerek, yalnızca oy almak için değil, gönülleri de kazanmak, hayır duaları da almak için çalışıyoruz. Milletimizle birlikte çıktığımız yolda yine milletimizle birlikte omuz omuza yürüyoruz. Teşkilatlarımız bizim bu zorlu yolculuğumuzda en büyük güç kaynağımız. İnşallah bu kongrelerle birlikte kan tazeleyeceğiz ve güçleneceğiz. Artık eskisi gibi %30’larla %40’larla iktidar olmak mümkün olmayacak. Biz %50 + 1’e talibiz. Bizim güzel vatanımız için daha yapacak çok hizmetimiz var. Türkiye güçlü olmak zorunda, çünkü Türkiye’nin dünyaya söyleyecek çok sözü var. Türkiye dünya 5’ten büyüktür diyebilmek için, Müslümanlara yapılan zulme dur demek için güçlü olmak zorunda.”

Balıkesir ve Erdek’te yapılan yatırımlara da dikkat çeken Kırcı: “Erdek ülkemizde turizm açısından önemli ve kıymetli bir bölge. Bu nedenle turizmi baltalayan midye çiftlikleri konusunda bir çalışma yaptık. Erdek’te kurucu başkanımız Dr. Ömer Erdugan ve ilçe Başkanımız Kemal Kayan ile birlikte Erdek kıyılarının tamamını dolaşarak incelemelerde bulunduk. Turanlar ve Narlı’da gördüğüm tablo bizi çok üzdü. Elbette midye çiftliklerine karşı değiliz ancak bu çalışmaların daha uygun yerlerde yapılmasından yanayız. Erdek’in en büyük sermayesi doğal güzelliğidir. Bunu hep birlikte korumak zorundayız. Girişimlerimiz sonucunda Büyükova’ya yapılması planlanan midye çiftliklerinin daha uygun olan bölgelere kaydırılmasına karar verildi” dedi. Kırcı konuşmasına: “Erdek’e doğalgaz gelmesi konusunda önemli yol kat ettik, büyük ihtimalle 2019 yılında ilçemiz doğalgaza kavuşacak. Ancak bu proje için yerel yönetim ile birlikte hareket etmemiz gerekir” diyerek devam etti.

Erdek’in en büyük ihtiyaçlarından birisinin de çevreyolu olduğuna işaret eden Kırcı: “Bu konuda en büyük engel zeytinliklerin bulunduğu alanların kamulaştırılmasıdır. Kamulaştırmayı Karayolları Genel Müdürlüğü yapacak. Çevreyolunun 2018 yılı programına alınması için çalışıyoruz. Karayolları Erdek – Bandırma arasındaki bölünmüş yolu kamulaştırmalarını da üzerine alarak gerçekleştirecek ve sıcak asfalt çalışmasını yapacak. İhale süreci devam ediyor. Böylece bu yol da rahatlayacaktır. Öte yandan, Ormanlı – Ballıpınar arasındaki yol tamamlandı. Böylece, Kapıdağ yarımadasını arabayla bir uçtan diğerine dolaşmak mümkün olabilecek ” dedi.

Kırcı konuşmasının sonunda: “Erdek kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Erdek ilçe Başkanımız Kemal Kayan’a, Gençlik ve Kadın Kollarımıza ve emeği geçen tüm yol arkadaşlarımıza bugüne kadar yaptıkları fedakâr ve gayretli çalışmaları için ederiz” dedi.

Programda konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık: “Siyaset yapmak zor, ancak iktidarda siyaset yapmak daha zor. Siyasette başarıya ulaşmak için dürüstlük, çalışkanlık ve uyum gerekir” dedi.

Kongrenin ardından Fikri Işık, Milletvekilleri ve teşkilat üyeleri yılbaşı gecesi İstanbul’daki bir eğlence mekânına düzenlenen terör saldırısında şehit düşen güvenlik görevlisi Hatice Karcılar’ın Erdek’teki evini ziyaret etti ve ailesiyle görüştü.
Erdek’te Gümüşhaneliler Derneğine yapılan ziyaretin ardından Fikri Işık Bandırma İlçe Başkanlığına ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Alp Bostancı ve teşkilatla bir araya gelen Işık, yeni dönemle ilgili teşkilatla görüştü ve soruları cevapladı. Ziyaretin ardından merkez çarşı esnafını İlçe Başkanı Alp Bostancı, teşkilat üyeleri, Vali Ersin Yazıcı, Milletvekili Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Mahmut Poyrazlı, İl Başkanı Hasan Demiraslan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile birlikte dolaşarak selamladı. Kurban Bayramı öncesi esnafların nabzını yokladı, sorunlarını dinledi. Bayram alışverişi esnasında bir anda karşılarında gördükleri Işık’a Bandırmalılar yoğun ilgi gösterdi.

Sema Kırcı Erdek Kongre11 Sema Kırcı Erdek Kongre6 Sema Kırcı Erdek Kongre5 Sema Kırcı Erdek Kongre4 Sema Kırcı Erdek Kongre3 Sema Kırcı Erdek Kongre2 Sema Kırcı Erdek Kongre

 

 

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.