KIRCI CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ ANLATACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KIRCI CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ ANLATACAK

Paylaş
 

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı 16 Nisan Halk Oylaması için UETD’nin düzenlediği programlara katılmak üzere Almanya’ya gidiyor.
Kırcı, AK Parti Genel Merkez tarafından Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatmak üzere gönderilen heyetin içinde yer alıyor. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanlığı ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından düzenlenen programda heyet Almanya’nın farklı bölgelerinde Türk vatandaşlarımız ile buluşacak. Bu bağlamda, Sema Kırcı da 17 – 23 Mart tarihleri arasında Bremen ve Hamburg’da olacak.
İlk gün Bremen SKM’de bir toplantı gerçekleştirecek olan Kırcı, halk oylaması çalışmasını değerlendirecek. Takip eden günlerde Hamburg’da Sivil Toplum Kuruluşları, gençler ve basınla bir araya gelecek olan Sema Kırcı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatacak ve Türk vatandaşları ile görüş alış verişinde bulunacak.
Kırcı Almanya ziyaretiyle ilgili “AK Parti milletvekilleri olarak, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya gelmek üzere UETD ile programlar gerçekleştiriyoruz. Genel Merkezimiz bu kapsamda bizi de Almanya programında görevlendirmiştir. Yurtdışında toplam 3 milyonu geçen seçmen sayımızın büyük bir kısmı Avrupa’da yaşıyor. En çok Türk vatandaşımızın yaşadığı ülke olarak Almanya temaslarımız ise çok önemlidir. Almanya’da 1.5 milyona yakın seçmen, 4 bine yakın STK mevcut. Hollanda’da yaşadığımız üzücü olaylardan sonra söyleyebilirim ki Türk vatandaşlarımızla bir araya gelmek bizim en doğal ve en demokratik hakkımızdır. Almanya temasları benim için özel bir önem taşıyor. Çünkü babam 60’lı yıllarda Almanya’ya çalışmak için giden ilk Türk işçilerden. Uzun yıllar Almanya’da çalıştı. Ben de Almanya’da dünyaya geldim. Daha önceki görevlerim esnasında da Almanya’da çeşitli vesilelerle bulunmuştum. Ancak bu kez çok daha önemli bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. 16 Nisan halk oylaması Türkiye’miz için bir dönüm noktası olacak. Bu konuda bizler de yurtdışında yaşayan kardeşlerimizi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgilendirmeye çalışacağız, aynı zamanda fikir alış verişinde bulunacağız, hasret gidereceğiz. Kardeşlerimizle bir araya gelmek, yeni sistemi anlatmak ve sorularını cevaplamak istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda oy kullanma konusunda bazı zorluklar yaşanmıştı. Girişimlerimiz sayesinde artık vatandaşlarımız daha kolaylıkla oyunu kullanabilecek. En son yapılan düzenleme ile yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olan seçmen en yakın ve uygun gördüğü konsolosluk veya gümrük kapısında oy kullanabilecektir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, arada mesafeler olsa da Türkiye gündemini yakından takip ettiklerini biliyoruz. Onların bu süreçte verecekleri destek bizler için çok önemli. İnşallah 16 Nisan’da Türkiye istediğimiz güçlü Türkiye’ye doğru çok büyük bir adım atmış olacaktır. Güçlü Türkiye demek dünyada da söz sahibi olmak demektir. Bu da elbette yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın siyasi, sosyal, ekonomik konumlarının güçlenmesine daha fazla katkı sunabilmektir. Bu anlamda bu buluşmaları çok önemsiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.