foto-deniz1

Kırcı “Bizi şehit cenazelerine alıştıramayacaklar”

Sema Kırcı Toplantı
Paylaş
 

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, HDP politikasının Doğu Anadolu’yu insansızlaştırmak ve İslamsızlaştırmak olduğunu, Teröristlerin kazdıkları hendekleri, Selmân-ı Fârisî’nin hendek savaşında kazdığı hendeklerle örtüştürecek kadar ileri giden bir aklın tek amacının mukaddes değerlerimizi dahi kullanarak terörün üzerini örtmeye çalışmak olduğunu belirtti.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Bandırma İlçe Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında parti yöneticileri ile bir araya geldi. Parti Yönetim Kurulu üyelerinin tam kadro olarak katıldığı toplantıda Kırcı Ankara gündemini değerlendirdi.

Kırcı “Balıkesir’imize ard arda şehit cenazeleri geldi. Bugün de Sındırgı’da şehidimizi son yolculuğuna uğurladık. Bütün milletimizin başı sağolsun. Günlerdir yaşadığımız olaylar HDP’li siyasilerin neyi amaçladıklarını açıkça ortaya koyuyor. Tek amaçları  o kürsüden propaganda yaparak memleketi germek, provakasyon yapmak. Şimdi dini argümanları da kullanarak yeni bir söylem benimsiyorlar. Dilinde barış olanın elinde silah olmaz. Bunlar barış diyor sonra terör örgütüyle birlikte hareket ediyorlar. Memleketimizi  darmadağın etmek, kardeşliğimize ve beraberliğimize kastetmek istiyorlar. “dedi.

HDP’li vekillerin Meclis çalışmalarını sabote etme çabalarına değinen Kırcı ” Biz vaatlerimizi ve reformlarımızı hayata geçirmek için yasama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gerekli yasal düzenlemeleri bir an önce gerçekleştirip emeklilerimizin, gençlerimizin, kadınlarımızın ve tüm milletimizin hayatına dokunacak yasalarımızı hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ancak HDP’li vekillerin büyük engellemesiyle karşılaşıyoruz. Meclisi çalıştırmamak için ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar. Günlerdir yaralıların bulunduğu bir evin bodrumunu gündemde tutuyorlar. Devletin yaralılara ambulans göndermediğini iddia ediyorlar. Yalanlar üzerinden bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Devletimiz vatandaşının yanındadır. Ancak ambulansın o bölgeye girmesine izin vermeyen, sağlık görevlilerine ateş açan, ambulansı kurşun yağmuruna tutan bir zihniyet var karşımızda. Yaralıların bulunduğunu iddia ettikleri evden açılan ateş sonucunda şehit olanlar, yaralananlar var.Bunun izahı nasıl yapılabilir. Bize Sırp asıllı keskin nişancıların Diyarbakır da Sur da ne işleri var bunu açıklasınlar.  Askere, polise ve daha da ötesi sivil halkın canına kasteden eylemlerin izahı yok. Bu saldırıların, masum insanların hayatına kastetmenin, çocukları öldürmenin izahı yok. Bizim mücadelemiz terörle mücadeledir. Vatanımızı, milletimizi, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi korumanın mücadelesidir.  Geri dönüş olmayacak, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak.” dedi.

Biz bayrağını, vatanını, milletini sevenlerle yan yanayız

Kırcı konuşmasında “CHP’de o kadar farklı sesler duyuluyor ki bunun üzerinde de durmak lazım. Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, genel kurulda gerilimin arttığı bir anda hepimizi duygulandıran bir konuşma yaptı. Bir Kürt olarak, bölgenin öz evladı olarak yüreğinden geçenleri söyledi. MHP ve AK PARTİ milletvekilleri konuşmayı dakikalarca ayakta alkışladı. CHP’li vekillerse HDP’li vekillerle birlikte sessiz kaldılar. Üzücü ve bir o kadar da düşündürücü bir tablodur bu. Bugün tüm Türkiye HDP’nin amacının farkında peki ya CHP neyi temsil ediyor bunu konuşmak tartışmak gerekir. Ben, CHP’ye oy vermiş vatanını, milletini seven vatandaşlarımızın bu gidişattan mutlu olduğuna inanmıyorum.  Ak Parti’nin durduğu yer en  doğru yerdir. Biz bayrağını, vatanını, milletini sevenlerin yanındayız. Yolumuza yılmadan devam edeceğiz. Çünkü tüm dünyanın gözü önünde bir oyun oynanıyor. Milletimizin şüphesi olmasın Memleketimiz üzerinde kimsenin operasyon yapmasına izin vermeyeceğiz. Bugün şehit çocuklarının al bayrağa sarılı tabutlarda yatan babalarına verdikleri asker selamı vicdanı olan herkes için ibretli bir derstir. Hesap büyük, oyun kirli. Bu aziz millet, kendi istikbaline her zaman sahip çıkmıştır. Vakit birlik vaktidir. herkese ve her türlü oyuna inat muhabbetle kucaklaşmak vaktidir. küçük hesapları bırakıp memleket derdiyle dertlenme vaktidir” dedi .

Bu memleketin gençlerini birbirine düşüremeyecekler

Kırcı “Mecliste tanık olduğumuz tablo siyaset değil, demokratik kazanımların istismarıdır. Açıkça söyleyelim ki yalan ve aldatmaca  temel düsturları olmuş.  Bugün oy aldığı seçmeninin sorumluluğunu taşımayan bir siyasi oluşumun memlekete faydalı olmasını beklemek anlamsızdır. Masum insanların kanı üzerinden siyaset üretmek, şiddet ve zorbalık kimseye fayda getirmeyecektir. Kimse bu memleketin gençlerini birbirine düşüremeyecektir.”ifadelerini kullandı.

Sema Kırcı; ülke genelindeki teşkilatlarımızda olduğu  gibi Bandırma ilçe teşkilatındaki arkadaşlarımızın verdiği mücadele, ortaya koydukları çalışmalar önemlidir. Biz bir olacağız diri olacağız ve mücadelemizi anlatmaya, derdimizi anlatmaya, gerçekleri anlatmaya ve davamızı vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

 

Ak Parti Yönetim Kuru Bandırma

Bir önceki yazımız olan SEMA KIRCI'DAN ABDULLAK ÇOLAK'A BEBEK ZİYARETİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.