foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KİMYASAL, BİYOLOJİK, RADYOLOJİK VE KBRN FARKINDALIK EĞİTİMİ

17 eylül
Paylaş
 

Kültürel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra öğrencileri acil durumlarda nasıl hareket etmeleri konusunda bilinçlendirmek amacı ile Onyedi Eylül Üniversitesi’nde kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) farkındalık eğitimi verildi. Öğrencilerin ilgi ile takip ettiği eğitim, Balıkesir Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde kimya mühendisi olarak çalışan Serenay Pehlivan tarafından verildi.
İlkyardım ve Arama Kurtarma Topluluğu tarafından organize edilen eğitimde kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) konularında detaylı bilgi verildi.

KBRN’nin nerelerde karşılaşılabileceği, karşılaşıldığında nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda da bilgi verilen eğitim ile acil durum, afet ve olağanüstü durumlarda üniversiteyi temsil edecek eğitimli ve donanımlı arama kurtarma ekipleri oluşturmak amaçlanıyor. Eğitim sonunda farkındalık oluşturma amacı ile dağıtılan cerrahi maskeler ile öğrenciler toplu fotoğraf çekildi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.