TATİL ZAMANI
foto-deniz1

KİMYANIN YILDIZLARI 2015 ÖDÜLLERİ

Paylaş
 

“KİMYANIN YILDIZLARI 2015 ÖDÜLLERİ”NDE BAGFAŞ’A

“ANORGANİK KİMYASALLAR İHRACATININ EN HIZLI YÜKSELENİ ÖDÜLÜ” VERİLDİ

BAGFAŞ, “Anorganik Kimyasallar İhracatının En Hızlı Yükseleni Ödülü”ne layık görüldü.

Her sene yapılan İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri) üyesi şirketlerin İhracatın Yıldızları Ödülü bu sene “İKMİB Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni” adıyla Kimya sektörü için ayrı olarak düzenlendi. BAGFAŞ 1.lik ödülünün yanı sıra Kimyasal Gübreler İhracatı kategorisinde de 2.liği kazandı.

Hyatt Regency İstanbul Ataköy’de yapılan “2015 İKMİB Kimyanın Yıldızları Ödül Töreni”nde  37 kategoride en fazla ihracata ulaşmayı başaran 113 firmaya ödülleri takdim edildi.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz‘ün de katıldığı ödül töreninde Anorganik Kimyasallar İhracatının En Hızlı Yükseleni 1.si Ödülü İKMİB YK Başkan Yard. İsmail Selçuk Aksoy tarafından BAGFAŞ (Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.) adına Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Memiş’e takdim edildi. Ayrıca Kimyasal Gübreler İhracatı 2.lik Ödülünü kazanan BAGFAŞ’a bu kategorideki ödülünü İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz takdim etti.

 

Değerlendirmeniz ve ilginiz ricasıyla, teşekkür ederiz…

Bengü BİLİK                ( 0 532 216 69 43 )   

Gizem Şenyurt           ( 0 533 629 30 08 )                              

Hakan Özmen            ( 0 532 600 28 73 )

 

Editöre Not: Bülten Eki’nde; Ödül Töreni Görselleri, Ödül Görseli ve BAGFAŞ Logosu sunulmaktadır.

 

BAGFAŞ ( Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. ) Bilgi:

BAGFAŞ Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş.: Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. (BAGFAŞ) 1969-1970 yıllarında ülkemizin artan kimyevi gübre ihtiyacını gören Etibank Boraks ve Asit borik fabrikaları kurucusu genç bir mühendis Recep Gençer’in önderliğinde yöre çiftçi ve iş adamları tarafından kuruldu. Sektörünün öncü ve yenilikçi firması olan BAGFAŞ, kurulduğu günden bugüne kadar  “Türk çiftçisine en kaliteli gübreyi, en uygun fiyatla sunma“ ilkesinden taviz vermeden hizmet veriyor. Hisseleri BIST’te halka açık işlem gören BAGFAŞ; Türkiye ve dünyada sektörel birçok ilke imza attı. 600’ü aşkın bayisiyle ülke çapında sektörde fiyat belirleyicisi konumundadır. Mevcut 5 fabrika, mamul ve hammadde ambarları, tankları, siloları, torbalama ve liman tesislerine ek olarak 2015 yılında CAN/AN kimyevi gübre üretim tesisi, 20.000 tonluk yeni amonyak tankı, yeni liman konveyör sistemi, yeni 40.000 ton kapasiteli mamul gübre ambarı daha devreye girdi. Yatırımı tamamlanan, 20.000 tonluk yeni amonyak tankı ve CAN/AN kimyevi gübre üretim tesisinin yatırım tutarı 140 milyon Euro olup yüzde 85’i Almanya’dan 3 yılı ödemesiz, 13 yıl vadeli, yüzde 3.02 sabit faizli kredi ile finanse edildi. Kredi kuruluşuna; ipotek, yerli banka teminat mektubu veya başka bir garanti verilmedi. BAGFAŞ yeni fabrikaların da hizmete girmesiyle birlikte kimya sanayinin 4 asidinden 3’ünü; fosfatlı,  kükürtlü ve nitratlı kimyevi gübrelerin tümünü üreten dünyanın sayılı entegre tesislerinden biri haline geldi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.