KILKIŞLI: "AVM'LERDEKİ KİRA SORUNU DENGELİ VE UYUM İÇİNDE ÇÖZÜLMELİ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KILKIŞLI: “AVM’LERDEKİ KİRA SORUNU DENGELİ VE UYUM İÇİNDE ÇÖZÜLMELİ”

Paylaş
 

Döviz kurlarına paralel artan AVM kiralarına dikkati çeken Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı “Yaşanılan sorunu dengeli ve uyum içinde karşılamak ve çözmek gerekiyor. Karşılıklı iş birliği, sektörün tüm paydaşlarının büyümesine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

-Markalar ve AVM’lerin birlikte büyüdüğü unutulmamalı

Kılkışlı “Markalar ve AVM’ler birlikte büyüdüler. Geçmişte yaşanan bu karşılıklı fayda göz ardı edilmemelidir. Döviz kurlarına paralel artan kiraları AVM’ler perakendeciler uyum içinde paylaşmalı ve bu konuda duyarlılık göstermelidir. Kur artışları nedeniyle yaşanan olumsuzlukların bedelini tamamen perakendeciye yüklenmesini de Bandırma Ticaret Odası olarak doğru bulmadığımızı açıkça ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

-Herkes üzerine düşeni yapmalı

Ülkenin zor bir siyasi ve ekonomik mücadele döneminden geçtiğinin altını çizen Kılkışlı, “Böylesine sancılı günlerde pek çok sanayicinin yatırımcının ve hatta halkımızın elini taşın altına koyarak toplumsal kalkınmaya katkı sağlarken kimi kurum ve markaların durumdan vaziyet çıkararak enflasyonist tavırlar içerisine girmesini de doğru bulmuyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız AVM’lerde dövizle kiralama ve satış dönemine son verecek yeni düzenlemeyi bir an önce yapmalı, kira artışları enflasyon oranında yapılmalıdır” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.