KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'IN BM KONUŞMASINA SERT ELEŞTİRİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’IN BM KONUŞMASINA SERT ELEŞTİRİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

BM Genel Kurulu’nda BM’ye rest çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu “Erdoğan konuşurken yurttaş olarak utandım” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin  MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu konuşmasını eleştirdi.

“ERDOĞAN KONUŞURKEN UTANDIM”

“BM toplantısında Tayyip Erdoğan konuşurken bir yurttaş olarak, ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak utandım” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya liderlerine mi yoksa muhtarlara mı konuşuyor, belli değil. FETÖ’nün anlatıldığı bir toplantı oldu. FETÖ’yü dünyaya tanıttı, meşhur etti. FETÖ 20 yıl uğraşsa Cumhurbaşkanı’nın yaptığını yapamazdı. Cumhurbaşkanı konuşmasında, dünya liderlerini uyarıp önlem almaya davet etti. Diğer ülkeler senin gibi şuursuz mu, devletin bütün kurumlarını teslim etsinler. O ülkelerde demokrasi var, laiklik var.

TÜRKİYE ACİZ DURUMA DÜŞTÜ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, BM’de boş koltuklara konuşmaz. BM’de boş koltuklara konuşması, dünyada saygınlığının kalmadığı anlamına gelir. Bu da hepimizi üzer. Türkiye aciz duruma düştü”

Kaynak : ensonhaber

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.