KILIÇDAROĞLU:"EN BÜYÜK HAYIR'I YAPACAĞIZ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KILIÇDAROĞLU:”EN BÜYÜK HAYIR’I YAPACAĞIZ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir ve ilçelerindeki programları kapsamında Bandırma’ya geldi. Kılıçdaroğlu’ nu taşıyan uçak Bandırma 6. Ana Jet Üssü’ne indi. Partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, 6. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’ nu taşıyan otobüs şehrin Ordu, İnönü ve Atatürk Caddelerini takiben vatandaşları ve esnafı selamlayarak Gönen’e geçiş yaptı. Çok sayıda partili ve esnaf Kılıçdaroğlu ‘nu görebilmek için yol kenarlarında bekledi.
Kısa bir şehir turu atan Kemal Kılıçdaroğlu karayolu ile Gönen’deki mitinge katılmak için yola çıktı. Yollar da sevgi seliyle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu Gönen meydanın da yaklaşık 30.000 bin kişinin katıldığı miting de halka bir konuşma yaptı. Milletvekilleri ve Belediye Başkanları da hazır bulundular.
Herkesin düşüncesini, özgürce ifade edebileceği bir Türkiye istiyoruz
Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada;” Hep birlikte mücadele edeceğiz, hep birlikte çalışacağız. Ne için çocuklarımız için, ne için geleceğimiz için, ne için bayrağımız için, ne için vatanımız için. Demokrasiyi seviyoruz, demokrasiyi büyütmek istiyoruz. Herkesin düşüncesini, özgürce ifade edebileceği bir Türkiye istiyoruz. Kadın- Erkek eşitliği istiyoruz. Herkesin hukuk karşısında eşit haklara sahip olduğu, bir Türkiye istiyoruz. Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü istiyoruz. Adalet istiyoruz, hak istiyoruz” dedi.
Hayır oyunu kullandığımız zaman, ülkeye en büyük faydayı, en büyük HAYIR’ ı yapacağız
Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında;” Adalet istiyoruz, hak istiyoruz. Anayasa değişikliği ile üstünlerin hukukunu getirmek istiyorlar, anayasa değişikliği ile parti devleti getirmek istiyorlar. Düşünebiliyor musunuz, Cumhurbaşkanı partili, başkan yardımcıları partili, başbakanla, bakanlar partili, valiler partili, kaymakamlar partili, hakimler partili, herkes partili olacak.
Diyeceğiz ki bu ülke de Demokrasi var. Biz bunu kabul etmiyoruz. Demokrasi istiyoruz, hukuk istiyoruz. Bu anayasa değişikliği bu güzel memleketin hangi sorununu çözüyor, hangi derdine ilaç oluyor. İşsizliğe çözüm var mı? Çiftçinin sorununa çözüm var mı? Teröre çözüm var mı? Ekonomik istikrara çözüm var mı? Dış politika da yurtta barış, dünya da barış söylemine çözüm var mı? Türkiye’ ye itibar kazandıran bir madde bir madde var mı? Sanayicinin sorununu çözüyor mu? Taşeron işçisisin sorununu çözüyor mu? Memurların sorununu çözüyor mu?
O zaman bu anayasa değişikliği milletin önüne niye geliyor. Hangi gerekçeyle geliyor. Niçin getiriyorlar, hepimizin düşünmesi lazım. Bunun bir parti ile ilgisi yok, bunun bir kişi ile ilgisi yok, bunun bir seçimle ilgisi yok. Bu bir memleket meselesi, bu bir Demokrasi meselesi, bu bir itibar meselesi, biz 80 milyonu tek adama teslim edecek miyiz? 80 milyonun aklını tek adamın aklına teslim edecek miyiz? 80 milyona gerek yok.
Bütün yetkileri bir kişiye verelim. İstediği gibi memleketi yönetsin. Bunun A kişisiyle, B Kişisiyle bunun A partisiyle, B partisiyle ilgisi yok. Bu nedenle, ben herhangi bir partiye sempati duyan, herhangi bir partinin üyesi olan veya hiçbir partinin üyesi olmayan 80 milyon vatandaşıma buradan sesleniyorum. Biz ülkemizin geleceği için, Demokrasimizi güçlendirmek zorundayız. Sandığa gideceğiz. Hayır oyunu kullandığımız zaman, ülkeye en büyük faydayı, en büyük HAYIR’ ı yapacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.