KILIÇ: GELİŞMELER OLUMSUZ ETKİLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KILIÇ: GELİŞMELER OLUMSUZ ETKİLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Kuyumcular Derneği Başkanı Fatih Kılıç, hükümet kurma çalışmaları ve piyasalardaki dalgalanmaların altın satışlarını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatının düşmesiyle iç piyasada altının gramının 95 liraya kadar gerilediğini anımsatan Kılıç, “Altının gram fiyatının düşmesiyle vatandaşların 22 ayar ve cumhuriyet altınına talebi, piyasayı az da olsa canlandırdı. Özellikle yatırım amaçlı ya da altın borcu olanlar, altının düşmesini fırsat bilerek alım yapıyor” dedi.
Kılıç “Eskiden kuyumcular olarak hasat, düğün ve yurtdışında yaşayan vatandaşların Bandırma’ya gelmesini beklerdik. Artık gurbetçilerin ilçeye gelmesi bizi fazla etkilemiyor. Çünkü gurbetçiler artık altın almıyor. Eskiden yazın izne gelen gurbetçilerimiz sünnet ya da düğünlerini Türkiye’de yapar ve düğünler için iyi miktarda altın alırdı. Düğünü olmayan da yatırım amaçlı olarak altını alır bankaya ya da kasaya koyardı. Artık gurbetçilerimiz altın alımı yapmıyor. Düğünlerini de yaşadıkları yerde yapıyor. Bu da işlerimizi kötü etkiliyor.” İfadesini kullandı.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.