Kıbrıs Alışveriş Rehberi 2023

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kıbrıs tatili sırasında güzel bir alışveriş yapmak istiyor ama nereye gideceğinizi bilemiyorsanız doğru adrestesiniz. Kıbrıs’ın en meşhur çarşıları hakkında farklı bilgiler bulabileceğiniz yazımızda aynı zamanda Kıbrıs’ın neyi meşhur sorusunun yanıtını da öğrenebilirsiniz. O zaman hazırsanız sizler için hazırladığımız Kıbrıs alışveriş rehberine geçelim.

Hediyelik Eşya Dükkanlarının Olduğu Girne Çarşısı

Kıbrıs’ta güzel bir hediyelik eşya alışverişi yapmak istiyorsanız Girne Çarşısı’na gitmenizi öneririz. Ziya Rızkı Caddesi’nde bulunan Girne Çarşısı, tam bu amaç için inşa edilmiş hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçiler, magnetler başta olmak üzere tatil anılarını en güzel şekilde hatırlatacak farklı hediyelikleri Girne Çarşısı’nda bulabilmektedir.

Lefkoşa Büyük Han’dan El Yapımı Ürünler ve Mücevherler

Lefkoşa Büyük Han, tarihsel olarak Kıbrıs’taki Osmanlı’dan günümüze ulaşan iki handan birisidir. Bölge halkı tarafından yapılan Kıbrıs’ı anımsatan figürlerin resmedildiği havlu ve örtüler; birbirinden güzel motiflerle işlenmiş el yapımı kilimler hediyelik eşya için iyi bir seçim olacaktır. Bununla birlikte Büyük Han’da bulunan kuyumcularda altın, gümüş yapımı mücevher çeşitleri de bulunmaktadır.

Lefkoşa’nın Popüler Çarşısı Bandibuliya’dan Ada Çileği

Kıbrıs halkının toplanıp sosyalleştiği, çevresindeki dükkânlardan alışveriş yaptığı Bandabulya Çarşısı, Kıbrıs’ın en köklü çarşılarından birisidir. Bu dükkânlarda çeşit çeşit meyve ve sebze bulunmaktadır. Ada çileği ise, Akdeniz ikliminde yetişen Kıbrıs’ın popüler bir meyvesi olduğu için hediyelik ürün olarak tercih edilebilmektedir. Yiyenlerin tadına doyamadığı ada çileğini kendiniz ve sevdikleriniz için alabilirsiniz. İyi muhafaza ederseniz sorunsuz bir şekilde sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz.

Arasta Çarşısı’ndan El İşi Ürünler

Arasta Çarşısı, Kıbrıs’ın en ünlü çarşılarından birisidir. Lefkoşa’nın merkezinde bulunan bu çarşıda Çini tabaklar, yastık kılıfları, biblolar ve dokuma kilimler gibi el yapımı birçok hediyelik eşyayı içermektedir. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için Arasta Çarşısı’ndan el emeği göz nuru hediyeliklerden alabilirsiniz.

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Bozcaada'da Gezilecek Yerler Nerelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kıbrıs Alışveriş Rehberi 2023

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x