KENT KART ÖĞRENCİ KONTROL SİSTEMİ TAM NOT ALDI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KENT KART ÖĞRENCİ KONTROL SİSTEMİ TAM NOT ALDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kentkart Genel Müdür Yardımcısı Burak Peksoy: “Velilerimiz artık rahat olsun. Kentkart’ın Öğrenci Kontrol Sistemi ile öğrenci unutulması artık tarihe karışacak!

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan tarafından ziyaret edilen standımız fuar süresince çok sayıda ziyaretçinin ilgi odağı oldu ve önerdiği çözümle tam not aldı.

8. Ankara Karayolları Trafik Güvenliği Fuarı’nda öğrencilerin en iyi şartlarda ve en güvenli araçlarla seyahat etmelerine yönelik çözümleriyle öne çıkan Kentkart, Gürsel Turizm tarafından hazırlanan son servis yönetmeliğine uygun bir servis aracı içerisinde  “Öğrenci Kontrol Sistemi’ni tanıtarak ilklere imza attı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün en son yayımladığı tebliğe uygun, yerli üretim NVR Sistemine entegre kameraların yanısıra, koltuk sensörünü, öğrenci yoklama ve panik butonu ile parmak izi okuyucuyu kullanarak, öğrenci servislerinde güvenliği en üst seviyeye çıkardı.

4 Bakanımızın ortak kararı ile imzalanan koltuk sensörleri zorunluluğuna istinaden, yaptığı son ARGE çalışmaları sayesinde Kamera sistemi ile Koltuk Sensörünü yüzde yüz entegre etmeyi başardı. Milli NVR üreticisi Kentkart, araç içinde şoför paneline oturma planı ve koltuk sensörlerini entegre etti. Renkli gösterim ile anlatılan sistemde yeşil renk dolu koltuğu, kırmızı renk boş koltuğu, gri ise sinyal almayan koltuğu gösteriyor.

Ayrıca fuarda tanıtılan yenilikler bununla da sınırlı kalmadı. Parmak izi tanıma entegrasyonu da olan yerli üretim NVR sistemi, aynı zamanda belli aralıklarla şoför doğrulama yapıyor. Doğru şoförün çalıştığından artık herkes anlık olarak haberdar olabileceği sistem, otomatik olarak şoförden parmak izi sorgusu istiyor, şoför herhangi bir sebeple parmağını okutmazsa veya tanımlanmamış bir şoför parmak izi okuttuysa,  hemen bir alarm oluşturuluyor ve merkez haberdar edilerek bilgilendirme yapılıyor. Gerekli doğrulamayı merkez şoför kamerasından da yapabiliyor. Kendisinden parmağını okutması istenerek kontrol sağlanmış oluyor. Sisteme taşıyıcı firmanın tüm yetkili şoförleri önceden tanıtılarak, sadece doğru kişilerin aracı kullanması için yetki sınırlandırılabiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.