Kendi İşini Kurmak İsteyen Kadın Burçları | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Kendi İşini Kurmak İsteyen Kadın Burçları

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Astrolojide öncü burçlar bir işi başlatmak ile olay ve durumları yönetme konusunda yüksek istek duyar. Öncü burçlar arasında yer alan Koç, Oğlak ve Yengeç burcu da liderlik özellikleri gösterir. Aşağıda sırasıyla bu burçların özelliklerine inceleyelim.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını ilk görüşte aşka inanmazlar. Onlar için her zaman mantık ön plandadır. Kalplerini kazanmak ve onlarla birlikte olmak öyle kolay değildir. Bunun için çaba sarf etmeli ve onu gerçekten istediğinizi bir şekilde kanıtlamalısınız. Bu durum karşısında zorlanacağınızı biliyoruz fakat Oğlak burcu kadınıyla birlikte olmanın kolay olacağını da kimse söyleyeme.

Bununla birlikte duygusal bir yapıları olduğunu itiraf etmeliyiz. Kolay elde edilememeleri ve aşık olmamaları aslında duygusuz olduklarından değil, her şeye mantık çerçevesinde baktıklarından kaynaklanmaktadır. Aslında oldukça duygusal bir yapıya sahiptir. Ayrıca duygusal anlamda olgunlaşması zaman içinde kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

Oğlak burcu kadını oldukça zor beğenmekle birlikte çok ciddi kriterleri bulunmaktadır. Bu kriterler çerçevesinde birini bulduklarında onlarla birlikte olmaya hazırdırlar. Hayatı, herkesten farklı bir bakış açısıyla değerlendirirler. Birlikte olacakları biri varsa, o da çok ciddi ve olgun olmalıdır. Kesinlikle çocuksu erkeklerden hoşlanmazlar. Hayatı ciddi manada değerlendiren ve olgun bir kişiyi ararlar. Bunun dışındakilere asla tahammül edemezler. Bundan dolayı partnerleriyle zaman zaman fazla yaş farkının olması da mümkündür.

Oğlak burcu kadını aşk yaşarken öyle romantizm dolu anlar beklemez. Daha ciddi ve mantıklı ilişkiler arar. Bu durum onları zor elde edilen bir duruma düşürmekle birlikte ilişkilerinin uzun süreli olmasına da yardımcı olur. Belli idealleri olduğundan dolayı bu idealler çerçevesinde yaşamaya gayret ederler.

Oğlak burcu kadını ön yargılı ve eleştiricidir. Onunla birlikte olan kişinin mükemmel olmasını isterler ve bundan dolayı sık sık onu uyarırlar. Bu durum zaman zaman bıkkınlık verse de aslında o, mükemmel olması için çaba sarf etmektedir.

Yengeç Burcu Kadını

21 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri arasında başlayan yengeç burcu Zodyak’ın dördüncü burcu konumunda yer alır. Yönetici gezegeni Ay olan yengeçler, yoğun duyguların ve ruhsal durumların gezegeni olması nedeniyle bu özellikleriyle dikkat çeker. Öncü (kardinal) burç grubu arasında yer alan yengeçlerin yardım sever, sabırlı ve anaç yanlarının olması özellikle yengeç burcu kadını vazgeçilmez olmasını sağlamıştır. Zaman zaman ketum tutumları ve dedikoduya olan düşkünlükleriyle çevreleri tarafından eleştirilseler bile anaçlık özellikleri onların her zaman akıl danışılan ve sevilen kişiler olmasını sağlamıştır. Su elementinin güçlü olduğu burçlardan biri olan yengeç, hayal gücü yüksek ve yaratıcıdır. Şüpheci olmaları ve melankolik yapıları ise farklı sorunların yaşanmasına neden olabilir.

Akrep ve balık gibi su elementine bağlı bir burç olan yengeç burcu Zodyak’ın ilk sırada yer alan su burcu olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle duygu durumu konusunda oldukça değişken özellikler taşıyan yengeçler oldukça duygusaldır. Yengeç burcu kadının özellikleri arasında dikkat çekenler arasında duygularının ve kalplerinin sesini dinleyerek kararlarını verirler. Bunun dışında yengeç burcunun genel özellikleri:

 • Yardım etmeyi sever ve anaçtır.
 • Romantik, yaratıcı ve duygusaldır.
 • Aileleri ve sevdikleriyle vakit geçirmeyi severler.
 • Yakın çevrelerini gözeterek onlara göz kulak olma arzusu taşırlar.
 • Sabırlı ve sadıktırlar.
 • İkna gücü yüksek, dedikodu yapmayı seven ve haddinden fazla duyarlıdır.

Yengeç burcunun sahip olduğu özellikler incelendiğinde bu burcun sevilen burçlar arasında yer aldığı görülmektedir. Ancak koruyucu ve anaç tavırları çoğu zaman çevreleri tarafından olumsuz karşılanabilir. Yengeç burcundaki kadınlar için zayıf yönleri incelendiğinde ise çoğu zaman depresif bir ruh hali taşımları, şüpheci ve manipülatif olmaları dikkat çekmektedir. İlişkilerinde ise sadık ve uyumludurlar. Acele ettirilmekten ve uluorta konuşulmasından hoşlanmazlar.

Koç Burcu Kadını

Burçların ilki olma özelliğine sahip koç burcu Zodyak’ın başında yer alır. Hal böyle olunca özellikle koç burcu kadını ve erkeğinin de özellikleri buna göre şekillenmektedir. 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında etkilerini gösteren bu burç yıl içinde birçok farklı gezegenle etkileşim içine girmektedir. Bu nedenle enerjisi yüksek ve asil bir ruh taşıyan koç burcu ateş elementinin bir burcudur. Yönetici gezegeni Mars olan koç burcu, savaş ve enerji gezegeni olarak da anılan Mars’ın tüm özelliklerini de taşımaktadır. Koç burcu kadının en temel özelikleri arasında rekabetçi ve hırslı olmalarıdır. Öte yandan rahat kıyafetler tercih ederler ve giyimlerine özen göstererek dikkat çekmeyi başarırlar.

Koç burcu kadınının özellikleri incelendiğinde öne çıkan en temel unsurlar:

 • Liderlik,
 • Yüksek İfade Gücü,
 • Spora Yatkınlık ve Fiziksel Güç,
 • Cesaret,
 • Kendini Kahramanlıklarla İfade Etme vb.

Olarak sıralanabilir. Koç burcu kadınları enerjileri yüksek ve girişken olmalarının yanı sıra cesur, şefkatli ve bir o kadar da cesaret verici özellikler taşır. Olumlu özellikleri kadar olumsuz birçok farklı özelliği de taşıyan Koç burcu kadınlarının sahip oldukları en temel olumsuz özellikler arasında; kibirli olmaları, emir verici ve inatçı, kıskanç ve umursamaz vb. olarak sıralanabilir.

Her burcun kendine göre farklı bir mizacı ve özellikleri vardır. Yüzyıllardan beri insanların yıldızlara ve gezegenlere bakarak burç tahminleri yapmaları ve bu tahminlerin büyük oranda doğru çıkması günümüze kadar burçlara olan ilginin artarak devam etmesini sağlamıştır. Koç burcundaki kadınlar yüksek enerjileri ve cesur, girişken kişilikleri ile çevresi tarafından aranan ve kıskanılan burç özelliklerine sahiptir. Bu burca sahip kadınların zayıf özellikleri ise sabırsız, dengesiz ve çabuk sinirlenerek inatçı ve tartışmacı olmalarıdır.

Burcunuzu bilmiyorsanız tüm kişilik özelliklerinizi öğrenmek için burç hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kil Maskesi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.