foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KAYACIK MAHALLESİ DURAĞINI GERİ İSTİYOR

MİRZA
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeri değiştirilen durağın tekrar eski yerine getirilmesi için Kayacık Mahallesi Muhtarı İrfan Türker, Şehit Pilot Üsteğmen Cemil Kaya İlk ve Orta Okulu Müdürü Ahmet Özdemir, Eczacı Başak Türker Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret ettiler.

Okullarının önünde bulunan otobüs durağının dün 500 metre ileriye taşındığını ifade eden konuklar durağın tekrar eski yerine alınmasını istediler. Okula gelen öğrencilerin okuldan 500 metre ileride inip tekrar gelmeleri yerine eskiden olduğu gibi durağın okul önünde olmasını istediler.

Konukların isteklerini dinledikten sonra konuşan Başkan Mirza: “2014 yerel seçimleriyle yürürlüğe giren Büyükşehir yasası ile belediyemize ait olan bazı hizmetler Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devroldu. Aradan geçen zaman rağmen Bandırma ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi görev dağılımları halkımız tarafından tam anlaşılmadı. Muhtarımız bile bu konuda Bandırma Belediyesine geliyor. Yıllardır alışılmış olan bilginin değişmesi elbette kolay değil.

Vatandaşlarımızla buluşuyor, konuşuyor ve bizden beklentilerini soruyorum. En çok şikayet edilen ve talep edilenlerin bizim görev alanımız dışındakiler olduğunu görüyoruz. Sinekten şikayet ediliyor ilaçlama Balıkesir Büyükşehir’e bağlı. Yollardaki kazıların tamiratı isteniyor. BASKİ, Telekom kazılarının ücretini Büyükşehir alıyor ve tamiri onlara ait. Kırsal mahallelere otobüs bitiyor, saatlerde düzenleme istiyorlar Ulaşım Büyükşehir’e bağlı. Yine de biz taleplere, bizim görevimiz olmamasına rağmen cevap vermeye çalışıyoruz.

Bu kent bizim kentimiz. Kentimizin her türlü sorunu ve ihtiyacı bizi de ilgilendiriyor. Yasal olarak sorumluluk alanımız olmasa da kentimizin sorunlarını çözmek için buradayız. Geçtiğimiz günlerde NATO Caddesini asfaltlarken vatandaşımız kapalı durak istedi. Vatandaşlarımız, çocuklarımız, annelerimiz otobüs beklerken ıslanmasın diye istedikleri durağı belediye şantiyemizde yapıp montajını yaptık. Sizin de talebinizi karşılarız. Şantiyemizde hemen bir durak yaptırır ve montajını yaparız. Ancak otobüslerin durması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin onay vermesi gerekir. Bunun için onlarla da görüşün. Yağmurda, rüzgarda, soğuk havalarda çocuklarımızın zahmet çekmemesi için sizlerin talebini reddedeceklerini düşünmüyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.