KARESİ'YE 2 ÖDÜL BİRDEN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARESİ’YE 2 ÖDÜL BİRDEN

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Karesi Belediyesi, “Sağlığı Geliştiren Şehir Karesi” ve “Bilinçli Anneler Karesi’de” projeleri ile Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulamalar Yarışması’nda iki ödüle birden layık görüldü. Ödül töreninde konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Projelerimizin en büyük paydaşı olarak gördüğümüz Karesili hemşehrilerim adına bu ödülü almaktan mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU
Karesi Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’ye örnek olmaya, başarı ve ödüllerine her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Karesi Belediyesi, Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde “Yarının Kentleri” temasıyla, bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında düzenlenen yarışmada iki ödülün sahibi oldu.

2 AYRI PROJE 2 AYRI ÖDÜL
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sağlıklı Kentler Birliği’nin katkıları ve belediyeler, sektör temsilcileri, yerel ve uluslararası akademisyenin katılımlarıyla düzenlenen “II. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi”ne 5 akademik sözlü bildiri, 2 ayrı proje ve 2 panel ile katılan Karesi Belediyesi, kongre kapsamında düzenlenen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulamalar Yarışması’nda iki ayrı kategoride ödül alarak çalışmaları ile yerel yönetimlere örnek teşkil eden bir başarıya imza attı.

Karesi Belediyesi’nin “İnsani yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile uygulamaya koyduğu ‘Sağlığı Geliştiren Şehir Karesi’ projesi ile Şehir Sağlığını Geliştirme Planları Kategorisinde ödüle layık görülürken “Bilinçli Anneler Karesi’de” projesi Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisinde Kongre Özel Ödülüne layık görüldü. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ödülleri Kongre Düzenleme Kurulu Başkanları Prof. Dr. Nur Baran Aksakal ve Prof. Dr. Didem Evci Kiraz tarafından takdim edildi.

BAŞKAN YILMAZ’DAN KARESİLİLERE TEŞEKKÜR
Ödül töreninin ardından konu ile ilgili açıklama yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yalnızca sağlıklı insanların yaşadığı şehirler değil, sağlıklı insanların yaşadığı sağlıklı şehirler hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda; kent ve kentli sağlığını, sürdürülebilir çevre ve kalkınma hedeflerini, katılımcı yönetim anlayışı ile halkımızın görüşlerini önemsiyor gelecek nesillerimize yaşanılabilir bir Karesi bırakmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projelerimizin en büyük paydaşı olarak gördüğümüz Karesili hemşehrilerim adına bu ödülü almaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Ayrıca kongreyi gerçekleştiren ve bize bu ödülleri layık gören kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.