KARESİSPOR SEYİRCİSİYLE FARKLI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KARESİSPOR SEYİRCİSİYLE FARKLI

Paylaş
 

Türkiye Basketbol Ligi’nin 14. haftasında Petkim Spor’u konuk eden Karesispor, Kurtdereli Spor Salonunda dolu tribünler önünde baştan sona üstün olduğu karşılaşmayı 85-65 kazanarak ligdeki 8. galibiyetini elde etti. Karşılamayı Jerry Smith 28 sayı 5 asist, Alican Güney 20 sayı 5 ribaund 6 asist ve Gani Lawal 21 sayı 10 ribaundla double-double yaparak tamamladı. 

Karşılaşmada İlk çeyrek Hazer Avcı ve Doğukan Sönmez’in karşılıklı basketleriyle başladı. Karşılıklı basketlerle geçen dakikaların ardından Karesispor, 03:15 dakika kala Jerry Smith’le farkı 7’ye çıkarttı. İlk çeyrek 26-21 Karesispor’un üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe 5-0 seriyle başlayan Karesispor, skoru 31-21’e getirerek farkı ilk defa çift hanelere taşıdı. Daha sonra farkı eritmeye çalışan Petkim Spor’a geçit vermeyen Karesispor, çeyreğin kalan dakikalarında farkı korumaya devam etti. 2. çeyrek 44-33 Karesispor’un 11 sayılık üstünlüğüyle tamamlandı.

3. çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. 05:40 dakika kala Karesispor, Kerem Gülmez ile farkı 15’e kadar çıkarttı. Petkim Spor Karesispor’un sert savunması karşısında çözüm bulmakta zorlanınca skorda geri düşmeye devam etti. Karesispor Jerry Smith ile 03:06 dakika kala farkı 20’lere çıkartarak maçta kontrolü tamamen eline aldı. 3. çeyrek 68-51 Karesispor’un üstünlüğüyle geçildi.

Karşılıklı boş atışlarla başlayan son çeyrekte ilk sayılar Gani Lawal ve Jerry Smith ikilisinden geldi. Rahat geçirdikleri bu çeyreği farkın da etkisiyle daha güvenli şutlar kullanarak geçiren Karesispor farkı sürekli yirmi sayıda tutmaya devam etti. Kalan dakikalarda da bu farkı korumayı başaran Karesispor karşılaşmayı 85-65 kazanarak ligdeki 8. galibiyetini elde etti.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.