KARESİSPOR EVİNDE GÜLDÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARESİSPOR EVİNDE GÜLDÜ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Basketbol Ligi’nin 32. haftasında Samsun BŞB Anakent’i ağırlayan Karesispor, yüksek skorlu geçen karşılaşmayı 99-91 kazanan taraf oldu. Bu sonuçla beraber Samsun BŞB Anakent’in TBL’den düşen ilk takım olduğu kesinleşti.

Karşılaşmaya çok istekli başlayan Samsun BŞB Anakent, arka arkaya kaydettiği isabetli şutlarla skoru 8-6 getirerek öne geçti. Karesispor, üçlüklerle cevap vererek üstünlüğün yeni sahibi oldu. Hazer Avcı’nın bu dakikalarda kaydettiği 9 sayıyla farkı çift hanelere çıkardı (23-13) Son bölümde Samsun BŞB Anakent, boyalı alandan skor kaydetse de rakibine yetişmeyi başaramadı. İlk çeyrek 30-17 Karesispor’un üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iki ekip de karşılıklı boş atışlarla başladı. İlk sayılar 2 dakika sonra Uluğ Kaçaniku ve Şahin Ekmen’den geldi. Karşılıklı basketlerle bu dakikalar geçilirken, üstünlüğü Karesispor elinde tutmaya devam etti. Kalan dakikalarda daha iyi reaksiyon gösteren Samsun BŞB Anakent yakaladığı 8-2 seriyle farkı tek hanelere çekti (36-42). Erin Gülerşen’den son saniyelerde çok kritik basketler bularak farkı 5’e kadar çeken Samsun BŞB Anakent ikinci çeyreği 41-46 skorla tamamladı.

Üçüncü çeyrek iki takım da daha istekli bir oyun ortaya koymaya başladı. Hücumun dengede gitmesi bu dakikalarda Karesispor’a galibiyet yolunda avantaj getiriyordu. Kalan dakikalarda farkı korumasını bilen Karesispor, farkın tek hücuma düşmesine izin vermedi. Üçüncü çeyrek 71-65 Karesi’nin üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğe hızlı başlayan Samsun BŞB Anakent, Çelebioğlu ve Taylor ikilisinin basketleriyle farkı eritmeyi başardı (76-76). Karşılıklı üçer hücumdan iki ekip de boş dönerek ibreyi kendileri çevirmeyi bir türlü başaramadı. Dengede geçen dakikaların ardından 03:30 dakika kala Şahin Ekmen’den arka arkaya önemli katılar alan Karesispor, farkı tekrar 5’e çıkarmasını bildi (87-82). Kalan dakikalarda rakibini kendisine yaklaştırmayan Karesispor, karşılaşmanın da 99-91 skorla galibi oldu.

Karşılaşmayı Karesispor’da Hazer Avcı 32 sayı, Şahin Ekmen 20 sayı ve Wright 23 sayıyla tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadılar. Samsun BŞB Anakent’te ise Taylor 22 sayı, Ercan Bayrak 18 sayıyla karşılaşmayı tamamladılar.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.