KARESİ'NDEN KAPIYA İFTAR SERVİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARESİ’NDEN KAPIYA İFTAR SERVİSİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir’de Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu üyeleri, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeklerini kendi elleriyle paketleyip kapılarına kadar götürüyor.

Balıkesirli gençler, 5’şer kişiden oluşan 3 farklı ekiple ihtiyaç sahibi ailelere Karesi Belediyesi tarafından yaptırılan iftar yemeklerini kendi elleriyle paketleyip kapılarına kadar götürüyorlar. Bu sene Ramazan ayının paylaşma duygusunu gençlerle birlikte yaşamaya çalıştıklarını ifade eden Kent Konseyi Gençlik Meclisi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu Başkanı Gökmen Karadağ “Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz tarafından bin 147 haneye Ramazan ayı boyunca yemek dağıtımı yapılıyor bu rutin olan bir şeydi ama biz bu sene Ramazan ayında dağıtım ve paketleme işlemini Karesi Kent Konseyi Gençlik Meclisindeki arkadaşlarla beraber üstlenmek istedik. Çoğunluğu lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan bir çalışma bu. Bu projeyi hayata geçirirken günümüz gençliğinin hayata dokunabilmeleri amacıyla projelendirdik. Sağolsun kardeşlerimiz bu işe gönüllerini koyarak gerçekleştiriyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız A.Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın büyük desteğiyle ve gençleri heveslendirmesiyle bu projeye başladık. 3 ayrı ekibimiz var 5’şer kişiden oluşan, her bir farklı ekibimiz hem yapılan yemeklerin dağıtımını hemde paketleme işlemini üstleniyorlar. Böyle bir sosyal sorumluluk projesi yer alıp gençleri dahil etmek bizi çok mutlu etti. Sağolsun gençlerimizin de çok büyük ilgisi var. Kent Konseyi adına, destek veren bu işe gönlünü koyan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Gönüllü yardımseverlerden Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Reyhan Erdem “Ramazan ayında böyle bir projede olmaktan mutluluk duyuyorum. İnsanlara yardım etmek bizim için çok gurur verici bir olay” diye konuştu.

İftar yemeği alan vatandaşlar ise Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederek uygulamadan memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.