KARESİLİ ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KARESİLİ ÇOCUKLAR GELECEĞE HAZIR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Karesispor Okulları’nın 3. yıl mezuniyet töreninde yine binlerce çocuk mezun oldu. Törende çocuklara hitap eden Başkan Yılmaz,” Karesi de en güzel gelecek çocuklara verilecek, çocuklar umuttur ve bizler umudumuza sahip çıkıyoruz” dedi. Başkan Uğur, “Geçen yıl demişimki ‘Yücel Yılmazı Karesi Belediye başkanlığı teklif ettim, kabul etti, doğru yaptığımı görüyorum.’ Bu yıl kararımızın doğruluğu bir defa daha tescillendi” dedi. 

Karesispor Okulu Yaz Dönemi mezuniyet töreni Amfi Tiyatro’da binlerce çocuğun katılımıyla büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. 16 bin 850 çocuğun yetiştirildiği Karesispor Okulu’nun mezuniyet töreninde gençler modern dans, aşuk ile maşuk, ateş dansı gösterileri ile ailelerini eğlendirdi. Törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesispor Başkanı Ahmet Ayan, Karesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Özalp, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, meclis üyeleri, kurum müdürleri, veliler ve binlerce çocuk katıldı. Gösterilerle renklendirilen törende protokol üyeleri sahnede çocuklara sertifikalarını verdi. Başkan Yılmaz’a büyük sevgi gösterisinde bulunan çocuklar ve veliler Başkan Yılmaz ile fotoğraf çektirmek için birbiri ile yarıştı.

“SİZİN HAYALİNİZ BİZİM HEDEFİMİZ”
Karesispor Okullarının 3. yıl mezuniyet töreninde gençlere hitap eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, öncelikle bizleri bu platformda buluşturan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ettiğini söyledi. ‘Hayalleri olmayanların hedefleri de olmaz’ diyen Başkan Yılmaz, “Karesi de bulunan 103 okula bin 323 adet basketbol – futbol ve voleybol topu verdik. Bu yıl 1. Sınıfa başlayacak 2 bin 500 öğrenciye satranç takımı teslim edeceğiz. Basketbol akademi de 3 yılda 300 öğrencimizi geleceğe hazırladık. 3 yıldır yaptığımız tiyatro festivallerinde 38 bin çocuğumuzu tiyatro ile tanıştırdık.  16 bin 850 Karesisporlu çocuk yetiştirdik. Biz en çok çocukların belediyesiyiz dedik ve  72 park, 12 halı saha, 38 okula spor sahası, 47 semt spor sahası kurduk.  Bu yıl okul bahçelerine kurduğumuz havuzlarda binlerce çocuğumuz yine yüzme öğrendi. Çocuklar okul bahçesinde bu sene ayrıca kaykay, paten kullanmayı da öğrendi, ata binip ok attı. 38 okula 8 milyon liradan fazla yatırım yaparak fiziki şartlarını iyileştirdik. Çünkü Karesi de en güzel gelecek çocuklara verilecek. Yaşamınızın her anında sizlerleyiz. Çocuklar umuttur ve bizler umudumuza sahip çıkıyoruz” dedi.

“EN BÜYÜK YATIRIM ÇOCUKLARIMIZA YAPILAN YATIRIM”
Geçen yıl yapmış olduğu konuşmayı hatırlatan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Demişimki Yücel Yılmazı Karesi Belediye başkanlığı teklif ettim, kabul etti, doğru yaptığımı görüyorum. Bu yıl kararımızın doğruluğu bir defa daha tescillendi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum.  Biz ‘İmkan bizden oynamak sizden’ diye mahalle ligini başlatmıştık. Karesi Belediyesi de çocuklarımıza yüzme, futbol, basketbol, masa tenisi, satranç, okçuluk aklınıza ne geliyorsa her şeyin eğitimini verdi.  En büyük yatırım çocuklarımıza yapılan yatırım. Biz de gelecek nesillerin iyi yetişmesi için geleceğin Türkiye’sinin daha iyi bir geleceğe sahip olması için gençlerimize yatırım yapıyoruz. Gençler çok çalışın iyi çalışın geleceğin başkanları idarecileri, öğretmenleri sizler olacaksınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.