KARESİ'DEN SEMT PAZARLARINA ÜCRETSİZ RİNG OTOBÜSÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARESİ’DEN SEMT PAZARLARINA ÜCRETSİZ RİNG OTOBÜSÜ

Paylaş
 

“Hesaplı ve Mutlu Alışveriş İçin Semt Pazarlarını seçin” sloganıyla Karesi’de vatandaşlar için büyük bir projeye daha imza atıldı. Vatandaşların semt pazarlarına daha kolay gidip gelebilmesi ve ürünlerini taşıyabilmesi için ücretsiz servis otobüsü hizmete girdi. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi ve Balıkesir Pazarcılar Odası ile birlikte halkın hayatını kolaylaştıracak olan “Hesaplı ve Mutlu Alışveriş İçin Semt Pazarlarını seçin” sloganıyla ücretsiz semt pazar otobüsleri yola çıktı. Otobüsler, Atatürk Mahallesi Karizma Pazarı, 2. Sakarya Mahallesi Pazartesi Pazarı, 1. Sakarya Mahallesi Perşembe Pazarı ve Adnan Menderes Mahallesi Pazar Pazarı’nda ring atacak. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Pazarcılar Odası Başkanı Ayhan Baydan’ın kurdele kesimi ile Karizma Pazarı’nda ücretsiz servis aracını hizmete girdi.Başkan Yılmaz önce pazar yerinde otobüs hakkında bilgilendirme afişi dağıttı sonra vatandaşlarla birlikte otobüste seyahat ederek halka yardımcı oldu.

GÜÇLÜ SEMT PAZARLI İSTİYORUZ
Semt pazarlarının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Halkımızın semt pazarlarına alışkanlarının devam etmesini istiyoruz. Semt pazarlarının güçlü olması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi ve Balıkesir Pazarcılar Odası ile beraber güzel bir çalışma yaptık. Bu çalışmamız sayesinde her yerde pazar değil her yerde güçlü pazarlar oluşturmak istedik. İlçemizdeki pazar yerlerinin çevre düzenlemelerinin yanı sıra bu kez vatandaşlarımızın pazar yerlerine daha rahat gidip gelebilmesi için belirli güzergahları olan ücretsiz otobüsler yerleştirdik. Bu otobüsler sayesinde insanlar taze ürünlere daha kolay ulaşabilecek. Bu araç sayesinde uzak mahallelerde kendi başına pazara gidip alış veriş yapacak gencinden yaşlısına herkesin hayatını kolaylaştırmak istedik. Otobüste bulunacak olan destek elemanımız da çantalarını taşımakta güçlük çeken vatandaşlarımıza yardımcı olacak. Amacımız pazarların ekonomik olması, pazarcı esnafının güçlü olması ve vatandaşlarımızın pazarlardan taze ürünleri satın alarak kolay bir şekilde evlerine ulaştırması. Artık vatandaşlarımız pazar çantalarımızı kim taşıyacak kaygısına düşmeyecek. Biz halkımızla iç içeyiz her zaman halkımızın yanındayız, halkla iç içe olmak bizim vazifemiz” dedi.

ATATÜRK MAHALLESİ KARİZMA PAZARI
Ücretsiz servis aracı Atatürk Mahallesi Karizma Pazarı’nda salı, çarşamba ve cumartesi günleri 09.00 -18.00 saatleri arasında 45 dakikada şu güzergahlarda;Uruz bey Caddesi, Şehit Mustafa Dinçer Caddesi, 233. sokak, 241. sokak, 1. Dereboyu Caddesi, Çengel Caddesi, Atatürk Bulvarı, Bandırma Caddesi, Ali Gaffar Okkan Caddesi, Zağnos Paşa Bulvarı, Çengel Caddesi ve Uruz Bey Caddesi’nde ring atacak.

2. SAKARYA MAHALLESİ PAZARTESİ PAZARI
Ücretsiz servis aracı 2. sakarya Mahallesi Pazartesi Pazarı’nda pazartesi günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında 30 dakikada bir şu güzergahlarda;Bademli Sokak, Bağlar Sokağı, Dr. Ahmet Toprak Caddesi, Edremit Caddesi, Ertuğrul Gazi Caddesi, Çevre Yolu Caddesi ve Bademli Sokak’ta ring atacak.

1. SAKARYA MAHALLESİ PERŞEMBE PAZARI
Ücretsiz servis aracı 1. Sakarya Mahallesi Perşembe Pazarı’nda perşembe günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında 30 dakikada bir şu güzergahlarda; Çakar Sokak, Ertuğrul Gazi Caddesi, Cihat Bilgehan Caddesi, 18 Mayıs Caddesi, 338. Sokak, 328. Sokak, Çakmak Caddesi Semra Sokak, Ertuğrul Gazi Caddesi, Gelin Sokak Osmaniye Sokak, Eski Beyköy Yolu ve Çakar Sokak’ta ring atacak.

ADNAN MENDERES MAHALLESİ PAZAR PAZARI
Ücretsiz servis aracı Adnan Menderes Mahallesi Pazar Pazarı’nda pazar günleri .00 – 18.00 saatleri arasında 30 dakikada bir şu güzergahlarda; 128. Cadde, 135.Cadde, 141 Cadde, 146. Sokak 135.Cadde, 111. Cadde, 171. Sokak, 171.Sokak, 111. Cadde, 128. Sokak’ta ring atacak.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.