KARESİ'DEN DEPREMZEDELERE YARDIM TIRI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KARESİ’DEN DEPREMZEDELERE YARDIM TIRI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Karesi Belediyesi’nin çağrısı üzerine vatandaşların destekleriyle de toplanan yardımlar Elazığ’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Vatandaşların duyarlılıklarına teşekkür eden Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Hemşerilerimizin duyarlılığından dolayı çok mutluyuz” dedi.

Balıkesir’in merkez Karesi ilçesinden Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlara, yardım malzemeleri gönderildi. Karesi Belediyesi’nin çağrısı üzerine vatandaşlar, battaniye, kıyafet, çocuk bezi, kuru gıda malzemesi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok insani ihtiyaç malzemesini belediye yetkililerine teslim etti. Karesi Belediyesi’nin Sosyal Marketinde toplanan yardımlar tıra yüklenerek İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)’dan gönderildi. Etkinlikte MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu, AFAD İl Müdürü Bayram Şahin, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri katıldı.

BAŞKAN ORKAN’DAN KARESİ’YE TEŞEKKÜR

Tırın yolcu edilmesi sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Dinçer Orkan, Elazığ’da yaşananların herkesin başına gelebileceğini söyledi. Depremi yaşayanlara geçmiş olsun dileklerini ileten Orkan, “Orada o acıyı yaşayan tüm vatandaşlarımıza öncelikle yakınları vefat edenlere başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa zamanda bu yaralar giderilecektir. Daha önceki depremlerden aldığımız dersler neticesinde devletimiz, milletimiz, askerimiz herkes deprem bölgesinde. Birlikteliğin, beraberliğin ve bu kampanyaların güzel örneklerini görüyoruz. Karesi’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ben çok gurur duydum gösterilen ilgiden. İnşaat mühendisi olarak şunu söylüyorum insanları binalar öldürüyor. Bir an önce kentsel dönüşümleri yapıp depreme hazır olmamız lazım. Deprem muhakkak olacak. Ama bizim her an, her zaman bu depreme hazırlıklı olmamız lazım. İnternet sitemizde deprem sonrası nerelerde toplanacağına dair bilgiler var” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.