foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KARESİ’DE ZİL 3 TEMMUZ’DA HAVUZLAR İÇİN ÇALACAK

KARESİ HAVUZ
Paylaş
 

Karesi Belediyesi bu yaz da çocuklar için dört okulun bahçesine havuz kurdu. Çocuk oyunları, zihinsel aktivitelerin olduğu havuzlarda çocuklar bu yıl ilk kez bilinçli bisiklet kullanacak, ebru gibi sanatsal faaliyetler yapacak, bocce oynayıp, paten, kaykay kayacak, ata sporu yay ve ok ile tanışarak Karesi’de kaliteli zaman geçirecek.

Karesi Belediyesi, 4 okulun bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzları ile çocuklara bu yılda 3 Temmuz’da yüzme öğretmeye başlayacak. Bu zamana kadar 14 bin 721 çocuğa yüzme öğreten Karesi Belediyesi’nin bu yılki hedefi 13 bin çocuğa yüzme öğretmek. Bu yıl diğer yıllara göre daha kapsamlı hala getirilen “Havuzlar Mahalleye Çocuklar Yüzmeye” projesi kapsamında; çocuk oyunları, zihinsel aktiviteler, bilinçli bisiklet kullanımı, ebru gibi sanatsal faaliyetler de yer alacak. Bunların yanı sıra çocuklar ilk kez okul bahçesinde bocce, paten, kaykay yapacak, ata sporu yay ve ok ile tanışacak.

ÜCRETSİZ KAYITLAR BAŞLADI
Belediye tarafından bu yıl 3’üncü kez hayata geçirilecek olan “Havuzlar Mahalleye Çocuklar Yüzmeye” projesi kapsamında havuzlar; Atatürk Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi, Fatih İlkokulu, Sakarya İlkokulu ve Zafer İlkokulu’na kurulacak. 2000 ve 2010 arası doğumlu çocuklar, ilgili okullarda ve Karesi Spor Tesislerinde ücretsiz kayıtlarını yaptırabilir.

İKİ DÖNEM EĞİTİM
2 dönem halinde yapılacak olan eğitimlerin birinci dönemi 3 Temmuz – 29 Temmuz arası, ikinci dönem de 31 Temmuz 26 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.  Yüzme günleri haftada 2 gün. Pazartesi-Çarşamba, Salı-Perşembe, Cuma-Cumartesi günlerinde sabah grubu 10.00 – 12.30, öğle grubu da 14.30-17.00 saatleri arasında olacak. İkinci dönemin bitimine yakın 24 Ağustos perşembe günü her iki dönemin öğrencilerinin katılacağı sertifika töreni yapılacak. Sunumların yapılacağı sertifika töreninde sanatçılar da sahne alacak.

KARESİLİ ÇOCUKLAR ŞANSLI
Okullarda kurulan havuzlar sayesinde çocukların okullara gönüllü gideceğine dikkat çeken Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,”Okullarımızın bahçelerinin 365 gün nefes alır hale gelmesini kapılarını mahalle sakinlerine açmasını istedik. Bunun içinde okul bahçelerinin fiziki şartlarını yeniledik. Biz bu yıl dört okulumuzun bahçesine yine havuzlarımızı kurduk. Bu havuzları bahçeye kurarken, çocuklarımızın bugün ve gelecekte ‘Karesi’de yaşadığım için çok şanslıyım’ diyebilmelerini istiyoruz. Özellikle denize gidemeyen ailelerin çocukları havuzlarda hem yüzme öğrenecek hem de çok güzel anılar biriktirecek. Çocuklar, havuzlarda uzman eğiticilerin gözetiminde hijyenik koşulların sağlandığı bir ortamda eğitim görecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.