foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KARESİ’DE MODERN PARKLAR MUTLU ÇOCUKLAR

dy_7fe02236f3915a5c3bd8ef56ceedf750
Paylaş
 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, halkın sosyal hayatını kaliteli geçirmesi için ilçeye sağlıklı, temiz ve güvenli 72 park, 47 adet fitness sahası, 12 halı saha, 27 okul bahçesi spor sahası ve 48 adet de semt spor sahası kazandırdı.

PARKALAR ÇİTLE ÇEVRİLDİ
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçe halkının kaliteli zaman geçirmesi için mahallelerdeki parkları modern yeni nesil oyun grupları ve kent mobilyaları ile donattı. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatı ile bugüne kadar merkez ve kırsal mahallelere 72 park, 47 adet fitness sahası, 12 halı saha, 27 okul bahçesi spor sahası ve 48 adet de semt spor sahası kazandırıldı. Parklardaki oyun alanları ve yürüyüş parkurları Avrupa Birliği standartlarında olan kauçuk ile kaplandı ve çitle çevrilerek daha da güvenli hale getirildi. Çocuklara sağlıklı, temiz ve güvenli oyun alanları oluşturan Karesi Belediyesi, parklarda çocukların güvenli bir şekilde oynamasını sağlarken aynı zamanda onların fiziki gelişimlerine katkı sağlayacak yeni nesil oyun gruplarını da kurdu.

PARKLAR CIVIL CIVIL
Klasikleşmiş salıncak ve kaydırakların bulunduğu parklarda çocukların ilgisini çekecek birbirinden farklı oyun gruplarının da yer aldığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, çocukların sabah saatlerinden gece geç saatlere kadar aileleriyle birlikte eğlendiklerine dikkat çekti. Yaşanılabilir, sürdürülebilir ve modern bir Karesi için kolları sıvayan Başkan Yılmaz, “Geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımızın daha modern parklarda zamanlarını geçirmelerini istiyoruz” dedi.

KONTROLLER SÜREKLİ YAPILIYOR
İlçede onlarca parkı yeni nesil oyun grupları ile donatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkların şehre yakışır olması için her gün rutin kontrolleri yapıyor. Yabani ot biçimi, ağaçlandırma, bitki çalışması yapan ekipler, arızalanan oyun gruplarını ve spor aletlerini de kısa sürede tamir ediyor.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.