foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KARESİ’DE KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ BAŞLADI

KARESİ
Paylaş
 

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Karesi Kültür ve Sanat günleri etkinliğinde vatandaşlara 3 bin kişilik aşure dağıtıldı.  

Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında “Çok değerli davetliler bu gün kültür ve sanat festivalimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Programdan sonra sizlere aşure hayrımız var güzel ve bereketli bir yıl geçsin istiyoruz. Karesi kişilikli, kimlikli şehir olsun diye çıktığımız 2014 Mart ayından itibaren yaptığımız etkinlikler Balıkesir’in değerlerini ortaya koymak bunların görülebilir haline gelmesi ve sanatçılarımıza değer vermek, öğrencilerimize tiyatro keyfini tattırmak, tiyatro oynamak isteyen insanlarımıza bu duygularını yaşamasını sağlamak, jazz dinlemek isteyen insanlara jazzı performans olarak sunan arkadaşlarla buluşturmak hepsi bizim görevimizdi. Bu 20 günlük süre içerisinde Balıkesir’de sanat, şiir, kitap, resim konuşulacak. Kulüplerimizin farklı etkinlikleri konuşulacak. Bu günde bir sergimiz var, dağcılık kulübümüzün yapmış olduğu etkinlikleri gösteren farklı resim sergimiz açıldı. Sergi salonumuz Avlu projemiz içerisinde orada da farklı etkinliklerimiz var. Ekim ayı etkinliklerle geçecek, 1 yıl boyunca yapılan performansların sunumları gösterileri hepimize hayırlı olsun. Karesi’nin ismini kısa bir süre içerisinde 35 yıl gibi bir kısa süre içerisinde 80 milyonluk sadece Türkiye’ye değil uluslar arası arenada da duyurma şerefine nail olduk. Bu hepimizin övgüyü hak ettiğimiz bir nokta. Ben tüm Karesili hemşehrilerime teşekkür ediyor festivalin hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Konuşmanın ardından Balıkesir Dağcılık ve Arama Kurtarma İhtisas Kulübü üyeleri tarafından çekilmiş fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Belediye eski Başkanı Ziya Tan, BALDAK Başkanı Naim Taracar birlikte kesti. Etkinlik sonunda hazırlanan 3 bin kişilik aşure vatandaşlara ikram edildi. Başkan Yılmaz ilk aşureyi basın mensuplarına dağıttı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.