foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KARESİ MECLİSİ’NDE 6 EYLÜL COŞKUSU

KARESİ
Paylaş
 

Karesi Belediyesi’nin Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda, Kurtuluş coşkusu yaşandı.

Karesi Belediyesi’nin Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı, Türk Bayraklarının gölgesinde gerçekleştirildi. Kuvayi Milliye’nin Başkenti Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümünde gerçekleştirilen meclis toplantısında Ak Partili, CHP’li ve MHP’li meclis üyeleri ellerinde Türk Bayrağı ile Balıkesir’i işgalden kurtararak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu için canını ortaya koyan tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

6 EYLÜL MEDENİYET YOLCULUĞUNDA BİR İLHAM
Meclis Toplantısı’nın açılışında kısa bir konuşma yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Bağımsızlık Yürüyüşü’nde Milli Mücadele ateşini yakan Balıkesir’in; 6 Eylül zaferini geçmişe ait bir başarı olarak görmenin yanı sıra Türkiye’nin uzun soluklu medeniyet yürüyüşünde bir ilham kaynağı olarak gördüğünü söyledi.

GÖNÜL GÖNÜLE YENİ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Başkan Yılmaz, “Bizler; kökü maziye dayanan ancak bugünün aydınlık ufkuyla Türkiye’nin geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz. Bugün de yeni ve güçlü Türkiye’nin inşasında el ele, gönül gönüle, bu vatana sahip çıkmaya devam edeceğiz. Balıkesir’imizin ve ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.