KARESİ BELEDİYESİNE ATEŞ PÜSKÜRDÜ !! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARESİ BELEDİYESİNE ATEŞ PÜSKÜRDÜ !!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan, Karesi Belediyesinden büyük projeler beklemediklerini kırsal mahallelerde hizmet göremediklerini belirtirken “Halkımızın 30 Mart 2014’te verdiği oylarla göreve getirdiği belediye başkanının özeleştiri yaparak, hesap vermesi gerekmektedir.

Kimse kimseden dev projeleri hayata geçirmesini beklemiyor. Ben iki yıldan fazla süredir Karesi de özellikle de kırsal da yaşayan yurttaşlarımızın yanında bir belediye göremedim. Göreve geldiğimiz on aylık süreçte, yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte sık sık ziyaretler yaptık. Durumu yerinde inceledik. Hizmet geliyorsa neden vatandaşım şikayetçi? Hizmet gelmiyorsa belediye neden görevini yapmıyor” dedi.

 

HİZMETE GELİNCE PARA YOK GÜREŞLERE GELİNCE VAR

 

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan, Karesi Belediyesinin paramız yok gerekçesi ile kırsal mahallelere hizmet vermediğini belirtirken deve güreşlerine ve okçuluğa para bulduklarını belirtirken sözlerini şöyle sürdürdü;  “Daha önce Yaylacık Köyü’ne giderek Cem evine klima taktırdık ve halılarını yaptırdık. Güçlü bir muhalefet yaparak yollarını yapmalarını sağladık. Şimdi de Yaylacık Köyü’nün Cem evinin Kesimhanesi ve duvarlarını yaptırıyoruz. Çünkü Karesi Belediyesi’nin parası bittiğini gerekçe gösterip yapmıyor. Önümüzdeki süreçte hem deve güreşlerine hem de okçuluğa para lazım ne de olsa… Ama olayın gerçek yüzü öyle değil. Yaylacık köyünden AKP’ye oy çıkmıyor. Bizim Karesi Belediyesi’nde insan ötekileştirmeyi çok iyi biliyor. Bize oy verenler bize oy vermeyenler diye ayrım yapıyor. Ama nedense bize oy verenler dediği kesimde belediyenin yaptığı hizmetlerden memnun değil. Vatandaşımın içi kan ağlıyor. Soruyorum şimdi biz Şamlı mahallemizde iftar ve Ramazan eğlenceleri düzenlerken Karesi Belediyesi neredeydi? Kültürel Etkinlik diyerek, Ramazan şehri diye bomboş dükkânları halka gösterip şov yaparak kırsaldaki halka dokunamazsınız. ‘Halkla iç içeyiz’ diyerek, iç içe olunmuyor maalesef. Yaylabayır Köyü’nün Camii iç aydınlatmasını yaptırıp, tablolarla güzelleştirmeye çalıştığımızda Karesi Belediyesi neredeydi? Maddi olanaklar noktasında AKP ile yarışamasak da gönülden çalışarak bu açığı kapatıyoruz. Karesi Belediye Başkanı iki rekat namaz kılmaya Yayalabayır’a giderse yaptıklarımızı yerinde inceleyebilir.”

Yeniköy deresinin ıslah çalışmalarını yaptıklarını, belediyeye birçok yerden çağrı yapmalarına rağmen geri dönüş olmadığı gibi yine çöplerin derede biriktiğini ve hastalıklara davetiye çıkartıldığına  dikkat çeken Başkan Ayan “ Aylar sonra gidip gördük ki, Karesi Belediye Başkanı yine yok, köyümüze uğramamış bile. Eğer abarttığımı düşünüyorsanız, gidin bir bakın. Daha önce balık tutulan derenin hali içler acısı, resmen hastalık yuvası olmuş. Defalarca gündeme getirmemize rağmen Sayın Karesi Belediye Başkanı’nın bu konuya neden sırt çevirdiğini anlamak güç. Pislik içindeki bir mahalle, deredeki çöplerin yaydığı kötü koku, her türlü haşere ve hastalıklara gebe. CHP Karesi İlçe Örgütümüzle gittik temizledik. Bir daha gider temizleriz. Ancak bu çözüm değil. Yerel yönetimler bu sorunlara çözüm bulmak için var. İnsana yakışmayan bu ortamda yaşamayı reva görüyor olabilirler o insanlara ancak biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak öyle görmüyoruz. Ve bu insanların sahipsiz olmadıklarını,  halkın partisi olan CHP’nin daima yanlarında olacağını bilmelerini istiyoruz.

Kaynak : balıkesirposta

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.