TATİL ZAMANI
foto-deniz1

KARESİ ATLI SPOR KULÜBÜ BAŞKANI: ‘GELENEKSEL ATA SPORUMUZ’

Paylaş
 

Karesi Atlı Okçuluk ve Savaş Sanatları Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret ettiler.
Kendilerini kabul ettikleri için Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür eden Karesi Atlı Spor Kulübü Başkanı Ertan Erkekoğlu, ” Kentimizle ilgili bir çok etkinlik ve projede yer alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Amacımız ata sporumuzu yurtiçi ve yurtdışında ecdadımıza yakışır bir şekilde temsil etmek, Balıkesir’imizin adını bu platformlarda en iyi şekilde duyurmaktır. Kulübümüz bünyesindeki tecrübeli sporcularımız, yeni katılan kemankeşlere tecrübelerini aktarıyorlar, kurslarımız Şubat ayında başlayacak . Her türlü desteğini bizden esirgemeyen Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkür ederiz.” dedi.

GELENEKSEL ATA SPORUMUZ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı ise, Karesi Atlı Spor Kulübü Başkanı Ertan Erkekoğlu’dan kulüp ve etkinlikleri hakkında bilgi aldı. Atıcılık ve binicilik gibi sporların geleneksel ata sporu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, gençlerin bu tür sporlara yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Vali Ersin Yazıcı, atalarımızın Türk okçuluğunu dünyaya tanıttıklarını belirterek, bu alanda nam saldığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan EĞİTİM-ÖĞRETİM ADINA FARKLI BİR PROJE başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.