Kararan Tülleri Beyazlatmanın Püf Noktaları | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Kararan Tülleri Beyazlatmanın Püf Noktaları

İşte ev hanımlarının işini kolaylaştıracak ve tül perdeleri beyazlatacak püf noktaları.

Kışı neredeyse geride bıraktık ve güneş yüzünü gösterdi. Ev hanımları için bahar temizliği zamanı. İlk iş ise camlar ve perdeler. Peki kış boyunca kirlenen ve kararan tül perdeler nasıl beyazlayacak? İşte ev hanımlarının işini kolaylaştıracak ve tül perdeleri beyazlatacak püf noktaları.

Bulaşık makinesi tableti
Çamaşır makinenize attığınız tüllerin beyaz çıkmasını istiyorsanız her zaman ayarladığınız derecede makinenizi çalıştırmadan önce bir adet bulaşık makinesi tableti atın. Makineden çıkan tüllerin beyazladığını görünce bu formülü hep kullanacaksınız.

Sirke
Her derde deva olan sirke, tüller nasıl beyazlatılır konusunda da yerini alıyor. Deterjan gözüne bir miktar sirke koyarak hem tüllerinizin beyazlamasını hem de sirkenin dezenfektan özelliğiyle kirlerden arınmasını sağlamış olacaksınız. Ayrıca sirkenin bir diğer özelliği de tüllerinizin yumuşak kalmasını sağlamasıdır.

Toz şeker
Tül perdelerin beyazlamasında herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir diğer yöntemdir. Tüllerinizi yıkarken perdelerinizin üzerine iki kaşık toz şeker eklerseniz, sonucun gözünüzü kamaştıracağını göreceksiniz. Evinizde toz şeker yoksa bu uygulamayı kesme şekerle de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kendi Küçük Faydası Büyük: Muskat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.