KARAKOYUN:İŞ BİTMİŞ,PAZARLIK YAPILMIŞ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grand Asya Otel’deki belediye payının ihale yöntemiyle satışı konusunda, ihaleye katılmak isteyen ancak evrak eksikliği gerekçesiyle ihaleye sokulmayan eski Asuhan Otel Sahibi Murat Karakoyun, gazetemize yaptığı açıklamada, konuyu yargıya taşıdığını ve ihalenin iptal edilmesi için yasal girişimlerde bulunacaklarını vurguladı.

Murat Karakoyun, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

KARAKOYUN: BAŞKAN MİRZA,’BEKLE’ DEDİ, İÇERDE İHALEYİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

“Ben, konuyu yargıya taşımak için  girişimlerde bulundum ve avukatım Ömer Faruk Can ile  ihalenin iptal edilmesi talebiyle gerekli yasal girişimlerde bulunacağım. Olay kamuoyuna da farklı boyutlarıyla, farklı itham ve iddialarla taşınmış durumda ve bu ihale iptal edilmeli. Ben, ihale saati öncesinde ihaleye katılmak için geldim ve Belediye Başkanı  Dursun Mirza, ki aynı zamanda İhale Komisyonu Başkanı, evrak eksiliğimin olduğunu belirtti. Bekle, dedi. Yanımda eşim, kardeşim ve bir arkadaşım da dışarda Başkan Mirza’dan haber beklerken, içerde Mirza ihaleyi gerçekleştirdi. Bana, hiçbir haber falan verilmedi.” dedi.

KARAKOYUN:İHALE BAŞLAMADAN BİTMİŞ,PAZARLIĞI ÖNCEDEN YAPILMIŞ!

Söz konusu yerin Bandırma’nın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirten Karakoyun, “Ben, ihaleye girebilmiş olsaydım, 15 milyon TL.ye kadar fiyat verecektim. Olmadı, oldurulmadı. İhale  yapıldıktan sonra öğrendim  ki, 11.5 milyon TL.ye  otel satışı gerçekleştirilmiş. Ben, bu konuda yerin peşkeş çekildiğine inanıyorum. Anladığım, bu iş daha başlamadan bitmiş, pazarlığı önceden yapılmış. Oysa ki, Belediye Başkanı aynı zamanda İhale Komisyonu Başkanı  ve ihaleyi  erteleyip, ertelemek onun insiyatifindeydi. Çünkü, gerekli rekabet koşullarını yaratmak ve bir lira fazlasına satışını gerçekleştirmek belediyenin, kentin menfaatine. Bu yol neden, niçin tercih edilmedi ve alel acele tek firmayla ihale, bize ‘bekle’ denirken  tamamlandı, yorumda bulunmak istemiyorum. Biz, işimizin, hizmetin peşindeyiz. Bildiğim tek şey, bu ihale böyle yapılmamalı ve böyle olmamalıydı” dedi.

KARAKOYUN DA CHP’Lİ VE CHP’NİN KEPSUT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞ BİR İSİM

Murat Karakoyun, Bandırma’da Aksakal Eczanesini  ve Asuhan Otel’i işletmiş bir isim. Kendisi CHP’li ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Kepsut Belediye Başkan Adayı. Şirketinde yer alan Erhan Atik, halen CHP’den Bandırma Belediye Meclisi’nde  görev yapmakta. Keza, yıllarca Aksakal CHP belde başkanlığı yapmış Bilgen Süngü Karakoyun’un şirketinde çalışmanın yanı sıra CHP Bandırma ilçe yönetiminde görevde bulunmakta.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KARAKOYUN:İŞ BİTMİŞ,PAZARLIK YAPILMIŞ!

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x