KARACABEY'DE SAHİL BÖLGESİNİN YILDIZI PARLIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARACABEY’DE SAHİL BÖLGESİNİN YILDIZI PARLIYOR

Paylaş
 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan önceki gün, sahil bölgesinde açılan yaz sezonu ile birlikte yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu’da yaptığı incelemelerde, muhtarlar ve yazlıkçılarla bir araya gelen Özkan, önümüzdeki yıl buraların yeni yüzüyle birlikte, her kesimin büyük beğenisini toplayacağı konusunda iddialı olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Ali Özkan’ın ilk durağı Yeniköy’de başlayan Ihlamur hasadı oldu.  Bayramdere Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Fehmi Çolak ile birlikte, ıhlamur ormanlarında ıhlamur toplayan vatandaşla bir araya gelen Özkan, burada ünlü sunucu Güven İslamoğlu ile de bir araya gelerek, bölgenin ıhlamur ve doğa turizmi potansiyeli üzerine çeşitli bilgiler verdi.

Ihlamurun zor şartlarda ve büyük emeklerle toplanıldığına dikkat çeken Özkan, Türkiye açısından önemli bir oranda ıhlamurun da bu bölgeden sağlandığının altını çizdi.

En Yoğun Dönemde Bile Su Talebine Yanıt Verebilecek Kapasitede

Başkan Özkan Yeniköy ziyaretinde, devam eden Bayramdere ve Yeniköy Su depolarının kapasite arttırma çalışmaları hakkında da açıklama yaparken, her iki yerleşim yerine ait depo inşaatı tamamlandığında, sezonun en yoğun günlerinde bile su talebine cevap verilebileceğini duyurdu.

Malkara- Kurşunlu Yolu Genişliyor

Özkan’ın ziyarette bir diğer durağı ise Malkara oldu. Malkara bölgesinde devam eden yeni sosyal alanların inşaatları hakkında personelden bilgi alan Özkan, “Malkara’da yıllardır bu eksiklik vardı. Bizler göreve geldikten sonra bu bölgemizi de özenli dokunuşlarla değerlendirmeye çalışıyoruz. Yeni sosyal alanlarımız ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Tatilcilere keyifli bir güzergâh olması için Malkara’nın arka tarafından, Ayışığı’na doğru çıkan ‘Çınarlı Yolu’ da düzenleyerek, etrafına piknik masaları koyduk. Ayrıca Malkara-Kurşunlu arasındaki yolun genişlemesi için çalışmalara da başlandı. Zaman zaman, iki aracın yan yana geçişi sırasında sıkıntıların yaşandığı yol, genişlediğinde buradan geçenler rahat bir nefes alacak’’ dedi.

Yoğun günlerde Yeniköy Trafiği Rahatlayacak

Özellikle tatillere denk gelen hafta sonlarında, Yeniköy’de yaşanan trafik sorunu giderek artarken, bu yıl alternatif bir güzergâh ile yoğunluğun, ikinci bir yola aktarılması planlanıyor.

Piknik alanı arkasından, Malkara’ya çıkan dağ yolunda yapılan düzenlemeler sonlandığında, özellikle yoğun günlerde alternatif güzergâh olarak kullanılabilecek bu yol ile trafik yükü azaltılmış olacak.

Başkan Ali Özkan, bu alternatif güzergâhın da kısa sürede tamamlanacağını kaydetti.

Ihlamur Park tatilcilerin yeni gözdesi

Öte yandan, yazlıkçıların gösterdikleri yoğun talep sonrasında, ihtiyaç duyulan yeni piknik alanları doğrultusunda, Karacabey Belediyesi tarafından Kurşunlu yolu üzerinde faaliyete geçirilen ‘Ihlamur Park’ ise tatilcilerin yeni gözdesi oldu.

Özellikle muhteşem deniz manzarası, ıhlamur ağaçlarının altında oluşu ve ulaşım yönünden rahatlığı ile insanlar tarafından sıkça kullanılan parkta incelemelerde bulunan Ali Özkan, vatandaşların da park hakkında yorumlarını almayı ihmal etmedi.

Kıyı Erozyonu için önlemler

Son yıllarda özellikle Malkara sahillerinde görülen sahil erozyonu ile dalgaların bozduğu kaldırım ve yol, her sene yeni bir bakımdan geçmek zorunda kalıyordu.

Bu yıl ise belediye ekipleri ile birlikte yürütülen çalışma ile kaldırım ve yol zemini güçlendirilerek, kış aylarında dalgalara ve kumul kaybına karşı daha dayanaklı bir hale getiriliyor.

Kurşunlu halkından teşekkür

Başkan Özkan’ın, bölgedeki son durağı olan Kurşunlu’da ise özellikle kadınlar plajı, liman peyzajı ve cami düzenlemeleri hakkında çalışmaları inceleyen Özkan, incelemeler sırasında muhtar ve yazlıkçılarla bir araya geldi.

Bu sırada başkanı gören yazlıkçılar, bölgede süren ve biten çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini bizzat Özkan’a iletti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.