TATİL ZAMANI
foto-deniz1

KARACABEY TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

Paylaş
 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Türkiye’de ‘Arabuluculuk Yasası’nı ilk uygulayan kurum olarak “Hukuki Uyuşmazlıkların Çözümünde Ara Buluculuk Sempozyumuna” konuşmacı olarak katıldı.

BTSO konferans salonunda BTSO, TOSYÖV ve BTSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi tarafından verilen sempozyuma, Adalet Bakanlığı tarafından tüm resmi kurumlara örnek olarak gösterilen Karacabey Belediyesi adına Başkan Ali Özkan ve Karacabey Belediyesi Hukuk Müşaviri Burcu Elçin katıldı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan,2014 yılında göreve gelir gelmez Belediye’de Hukuk Müdürlüğü’nü kurduklarını söyledi. Özkan, “Geçtiğimiz yıllarda, ilçe merkezindeki çöplerin toplanması sırasına geçirdiği elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden işçi kardeşin, yakınlarının acısını bir an önce hafifletmek ve maddi sorunlarına da katkı bulmak amacı ile harekete geçtik. Böyle bir duruma kayıtsız kalmadık. Bu dosya ile karşılıklı anlaşma yaparak ‘Arabuluculuk Yasası’nı Türkiye’de ilk kez uygulayan Belediye olduk. Karacabey Belediyesi olarak Türkiye’ye örnek olduk. Geçmiş adalet, adalet değildir. Adalet tez elden dağıtılmalıdır. Bu konuyu sonuca bağladık. İki tarafında haklarını koruyarak, tarafsız bir çözüm yolu bulduk. Ben diğer kurumlarımıza da bu çözüm yolunu tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.