KARACABEY SPORDA BÜYÜK BAŞARI YAKALADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

KARACABEY SPORDA BÜYÜK BAŞARI YAKALADI

Paylaş
 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, düzenlenen spor konulu basın toplantısında, Karacabey’de spor alanındaki faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Ali Özkan öncülüğünde  düzenlenen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sibel Bilgin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, Karacabey Birlikspor Teknik Direktörü Ali Nail Durmuş, Belediyespor Basketbol Antrenörü Şevki Yıldırım, Voleybol Antrenörü Mustafa Cengiz, Güreş Antrenörü Ali Varol ve basın mensupları katıldı.

“İYİ BİR TAKIMA SAHİBİZ”

Göreve geldiklerinde Karacabeyspor’un amatör ligde mücadele ettiğini ifade eden Başkan Özkan, “Amatör ligdeki Karacabeyspor’u önce 1. Amatör Lig’e, ardından Süper Amatör Lig’e ve sonrada BAL Ligi’ne çıkarmayı başardık. Sonra gelen teklif doğrultusunda yaptığımız araştırmalar neticesinde 3. Lig’deki bir takımla isim değişikliğine giderek Karacabey Birlikspor adı altında 3. Lig’de mücadele etmeye başladık. Yani amatörden profesyonelliğe geçiş yaptık. 3. Lig’de ilk yılımız biraz zorlu geçse de ligde kalmayı başardık. Şuan iyi bir takıma sahibiz. Hedefimizde önce play-off, ardından 2. Lig” dedi.

Altyapıya büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Özkan, “Sürekli transferlerle bu işin sağlıklı olmayacağı kanaatindeyiz. Kendi çocuklarımızı altyapıdan yetiştirmeliyiz. Bu aynı zamanda maliyet açısından da önemli bir hamle olacaktır. Bu konuda önümüzdeki yıl 5-6 gencimiz profesyonel olarak Birlikspor’da forma giyip takımımıza katkı sağlayacak” diye konuştu.

“BAŞARILARIMIZ ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Basketbol, voleybol ve güreş branşlarında da güzel işler yaptıklarına değinen Başkan Özkan, “Bu her geçen gün artarak devam ediyor. Bizden önceye baktığımızda Karacabey’de spor alanında büyük eksiklikler olduğunu görüyoruz. Un, yağ ve şeker varmış ama usta eksikmiş. Biz bu ustaları bulduk, onlara gereken desteği verdik ve başarıda ardından gelmeye başladı. İlçe Spor Müdürümüz Ayhan Sağlam’ın da destekleriyle Karacabey Belediyesi olarak spor alanında başarılarımız artarak devam ediyor ve edecektir” ifadelerini kullandı.

ALİ NAİL DURMUŞ: “GÜZEL BİR UYUM YAKALADIK”

Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, spor anlamında Karacabey için büyük bir şans olduğunu dile getiren Karacabey Birlikspor Teknik Direktörü Ali Nail Durmuş da yaptığı konuşmada, ikinci yarı için iyi bir takım kurduklarını belirterek, “Güzel bir uyum yakaladık. İletişimimiz gayet güzel. Çalışmalarımız iyi bir şekilde geçiyor. Karacabey’e baktığımda, Ali Özkan’ın gelişiyle ilçenin tarihi değişmiş. 1. Lig seviyesinde spor tesisleri var. Ali Başkanın spora verdiği değer ortada. Bizde bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Yeni tesisle beraber Karacabey’in spor anlamında daha yukarı gideceği ortada. Yani ileriki yıllarda Karacabey Birlikspor üst liglerde mücadele verecektir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.