KARACABEY MEZARLIKLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARACABEY MEZARLIKLARINDA TEMİZLİK ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Karacabey’in ilçe genelinde ekiplerce titizlikle yürütülen temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Temizlik İşleri Müdürü Kenan Gündem ile birlikte gerçekleştirdiği incelemelerde, şehir merkezindeki mezarlıkların bakım ve temizlik çalışmalarını denetledi.

Şehir merkezinde yer alan her iki mezarlığı da ziyaret eden Başkan Ali Özkan, ekiplerden ayrıntılı bilgiler alırken, yapılması planlanan çalışmaları da bizzat yerinde gözlemledi.

Örnek Gösterilecek Seviyede

Belediye Başkanı Ali Özkan burada yaptığı açıklamada, “İlçemizde bulunan 1 ve 2 No’lu mezarlığımızın her türlü bakımı Karacabey Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, gönülden gelen bir şevkle bu hizmeti yapıyorlar. Bugün ilçemiz mezarlıkları, örnek gösterilecek seviyededir. Ve biz bunu sadece Ramazan ayında değil yıl genelinde sık sık yapıyoruz. Yeni alanlar oluşturmak için onlarca kamyon ile buradan taş parçaları çıkardık. Yine çukur kalan mevkileri doldurduk. Tümsekli yerlere merdivenler ve korkuluklar yaptık. Yollarımızı yeniledik ve hasarlı noktaları tamir ettik. Çeşmelerimizi bakımlardan geçirdik. Artık yağmur ve çamurun defin ve ziyarete mani olması söz konusu değil. Yine mezarların kolay bulunabilmesi için mezarlıkları adalara böldük. Otla mücadele ve çiçeklendirilme işlemleri de yine belediye ekiplerimizce yapılmaktadır’’ dedi.

Personelimiz Üstün Gayret Gösteriyor

Temizlik İşleri Müdürü Kenan Gündem de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yılların kirini söküp attık diyebiliriz. Yaptığımız çalışmalarla yeni alanlar ortaya çıkardık. Ve saha içerisindeki taş parçalarını, yeri geldi ekiplerimiz tek tek uğraşarak kamyonlara yükledik. Ot temizliği ve çiçeklendirilmesi konusunda da yine çalışmalarımız sürüyor. Ben özellikle şunun altınız çizmek istiyorum: Temizlik İşleri personelimiz bu noktada üstün bir gayret gösteriyor. İşlerini şevkle yapıyorlar. Onların bu isteği yaptıkları işe de çok olumlu yansıyor. Ben de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

Öte yandan, Başkan Ali Özkan’ın mezarlık ziyareti sırasında denk gelen bir vatandaşta, yapılan çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti Başkan Özkan’a bizzat iletti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.