KARACABEY BELEDİYESİ'NDEN SPOR KOMPLEKSİ HAMLESİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KARACABEY BELEDİYESİ’NDEN SPOR KOMPLEKSİ HAMLESİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Son dönemde elde ettiği sosyal, kültürel ve ekonomik başarıların yanı sıra, sportif açıdan da dikkat çeken başarılara imza atılan Karacabey’de, şimdi de spor kompleksi heyecanı yaşanıyor.

Karacabey Belediyesi imkânları ile yapımı yaz aylarında başlatılan kompleksin inşaatını önceki gün yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ali Özkan, tesislerin ilk bölümü için şu ana kadar 2 milyon TL harcandığını belirterek, açılışın önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini söyledi.

Özkan’dan ‘akılcı yönetim’ vurgusu

Göreve geldikleri 3 yıl önce, ilçenin mevcut potansiyelini harekete geçirecek köklü değişimleri başlattıklarını ve akılcı bütçe yönetimi ile borçları sıfırlayarak, ekonomik anlamda güçlü bir belediye yarattıklarını dile getiren Ali Özkan, hayata geçirdikleri projelerin de bunun en önemli kanıtı olduğuna vurgu yaptı.

Modern çağın gerekliliklerini yakalayacak ekonomik hamlelerin, sporun tüm kitlelere yaygınlaştırılması ile desteklenmesi gerekliliğine de dikkat çeken Özkan, bu anlamda sportif altyapıya el atarak, 3 yıl önce 300 olan sporcu sayısını, büyük bir artışla 8 bine çıkardıkları vurgusunda bulundu.

Spora ve sporcuya yatırım başarıları da beraberinde getirdi

Sporcu sayısında yaşanan patlama ile birlikte, Karacabey takımları tarafından Spor Toto 3. Lig ve Profesyonel Voleybol 2. Ligi’ne yükselme başarısının da yakalandığını sözlerine ekleyen Özkan, başta güreş ve basketbol olmak üzere, tüm sportif dallarda ülke genelinde önemli şampiyonluklar kazanıldığına dikkat çekti.

Kalıcı başarı hedefleniyor

Elde edilen bu başarıların kalıcı olması adına önemli bir tesisleşme atağına geçtiklerini ifade eden Özkan, eski panayır yerinde bulunan ve tüm ilçe halkını sporla buluşturacak ‘Spor Kompleksi’ inşaatını başlattıklarını kaydetti.

Tamamını Karacabey Belediyesi imkânları ile yürüttükleri Spor Kompleksi’nin ilk bölümünde; sporcu odaları, yemekhane, konferans ve fitness salonları, idari ofisler ve antrenman sahalarının yer aldığı bilgisini veren Özkan, tesislerin ilk bölümü için şu ana kadar 2 milyon lira harcandığını ve açılışının da önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceğini söyledi.

Spor Kompleksi’nin bulunduğu alanın, önümüzdeki dönemde bir ‘Spor Vadi’sine dönüştürülmesini de hedeflediklerini sözlerine ekleyen Ali Özkan, Karacabey ve Karacabeylileri güzel günler beklediğini ve bu hedeflere ulaşmak adına 7/24 çalışmayı kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.