KAPALI PAZARYERİ'NDEKİ HURDALAR MKE TARAFINDAN ALINDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KAPALI PAZARYERİ’NDEKİ HURDALAR MKE TARAFINDAN ALINDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Biga Kapalı Pazaryeri’nin bir bölümünün 10 Ocak günü talihsiz bir şekilde yıkılması sonrası ivedilikle temizlik ve düzenleme çalışmaları başlamıştı. Bu çalışmalar kapsamında taşınan demirler; bir Kamu İktisadi Teşebbüsü olan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından satın alındı ve taşındı.

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Biga Belediyesi Kapalı Pazaryeri çatısının bir bölümü 10 Ocak tarihinde çökmüştü. Belediyemiz tarafından çatı çökmesine karşı gerekli önlemler alınmış ve pazaryeri giriş ve çıkışı araç ve yaya giriş ve çıkışına kapatılmıştı. Can kaybının yaşanmadığının anlaşılması üzerine de temizleme çalışmalarını ekiplerimiz ivedilikle gerçekleştirdiler. İhale süreci tamamlanınca da dayanıksız olduğu tespit edilen kapalı pazaryeri çatısının tamamı sökülmüştü. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından hurdaların tamamı satın alınarak taşındı.”

Açıklamanın devamında çıkan malzemelerin neden Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na satılmak zorunda olduğu ile ilgili ise; “Maden hurdalarının Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu olan Hurdasan’a satışı 20/03/1971 tarih ve 7/2156 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ve Başbakanlığın 2001/15 sayılı genelgeleri gereğince Kamu Kurumlarına ait maden hurdalarının Makine ve Kimya Endüstrisi tarafından piyasa etütlerine ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından kabul edilecek fiyatlarla toplamaya Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu yetkili kılınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.