Kalbi duran hasta helikopter ile İstanbul´a gönderildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tedavi olmak için gittiği Erdek Neyyire Sıtkı Devlet Hastanesi´nde kan tahlili sonuçlarını beklerken kalbi duran Metin Deniz (66) isimli hasta, sevk edildiği Bandırma Devlet Hastanesi´nden Sağlık Bakanlığı´na ait ambulans helikopter ile İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs ve Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne sevk edildi.
Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Şenveli, “İstanbul´dan Erdek´e gelen Metin Deniz rahatsızlanınca ilçede bulunan Erdek Neyyire Sıtkı Devlet Hastanesi´ne müracaat etmiş. Kendisiyle ilgili alınan kan ve idrarların tahlillerini beklerken kalbi durmuş. Acil serviste yapılan müdahale sonrasında tekrar hayata dönen Metin Deniz 112 ambulansla hastanemize getirildi. Hastanemiz acil servisinde tekrar kalbi duran Metin Deniz yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınarak tekrar hayata döndürüldü.” dedi.
Bölüm doktorlarının Metin Deniz´in tam teşekkülü bir hastaneye sevk edilmesine karar vermesi üzerine Sağlık Bakanlığından ambulans helikopter talep ettiklerini söyleyen Şenveli, “Talebin Sağlık Bakanlığı Hava Operasyon birimi tarafından kabul görmesi üzerine İstanbul´dan havalanan helikopter hastane bahçesine indi. Gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından Metin Deniz ambulans helikoptere alınarak İstanbul Dr.Siyami Ersek Göğüs ve Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.” diye konuştu.

Haber Merkezi/yenierdekgazetesi

 

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Ceviz fidanı satışları Bandırma'da arttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kalbi duran hasta helikopter ile İstanbul´a gönderildi

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x