KAFAOĞLU'NDAN CEMEVİ MÜJDESİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KAFAOĞLU’NDAN CEMEVİ MÜJDESİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

ALTIEYLÜL’E CEMEVİ YAPILACAK
Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Hacı Bektaş’ı Veli Kültür ve Tanıtma Derneği’nin düzenlediği aşure hayrına katıldı ve burada Altıeylül İlçesi Gazi Osman Paşa Mahallesi’ne Cemevi yapılacağını müjdeledi, büyük alkış aldı.

Balıkesir merkezde artık Cemevi olacak. Müjdeyi Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu verdi. Hacı Bektaş’ı Veli Kültür ve Tanıtma Derneği’nde konuşma yapan Başkan Kafaoğlu daha önceden planlanan ve programında olan Cemevi yeriyle ilgili sözü verince salonda bulunan davetlilerden büyük alkış aldı.
Başkan Kafaoğlu Cemevi’nin Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde yapılacağını duyurdu. Başta Dernek Başkanı Akay Aşkın başta olmak üzere dernek üyeleri ve salonda bulunan vatandaşlar Başkan Kafaoğlu’na teşekkür etti.
“GELİN CANLAR BİR OLALIM”
Başkan Kafaoğlu “Çok değerli Canlar hepinizi sevgi ve muhabbet ile selamlıyor, aşure etkinliğinizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dernek yetkililerini de her sene geleneksel hale getirdikleri, değerlerimize sahip çıktıkları ve üstün gayretleri için teşekkür ediyorum. Muharrem ayı çok önemli bir ay. Hicri yılbaşının ilk ayı, muharremin 10’unda da islam âleminin bu zamana kadar yaşamadığı peygamber torunu Hz. Hüseyin ve 71 ehlibeyt Kerbela’da susuz bırakıldı, işkenceler yapıldı ve şehit edildi. Niçin hırs ve iktidar için. Hırslar ve kinlerin neler yaptırabildiğini Kerbela’da gördük. Bundan sonra Kerbela’da gözyaşı ve kan yaşamamalıyız. Bizim sevgi iklimi, barış iklimini yayıp kardeşliği ilelebet devam ettirmeliyiz. Bizim paylaşamayacağımız hiçbirşey yok. Alevisiyle, Sünnüsüyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Türküyle ve Abazasıyla biz bir olmalıyız. Gelin Canlar bir olalım, iri olalım ve hep beraber Türkiye olalım” dedi.
“ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPACAĞIZ”
Başkan Kafaoğlu konuşmasının devamında Cemevi inşaatı ve yeri hakkında bilgi vererek, “Şehir merkezinde Cemevi yok. Kırsal mahallelerde var, merkezde yok ve bu büyük bir eksiklik. Seçildiğim günden bu yana konunun takipçisiyim. Şehir merkezinde Cemevi yeri ayırdık, buranın Cemevi olarak inşa edilmesi ve burada cenaze, hayır ve ibadetlerin yapılmasını istiyoruz. Buradan müjdeyi paylaşmak istiyorum. Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000’lik planlar yapılıyor, teknik ekip plan ve projeleri incelediler. Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde Cemevi, sosyal ve kültürel tesis için 4 veya 5 dönüm yer talebinde bulunduk. Plana bakıldı ve Gazi Osman Paşa’da Cemevi için yer ayrıldı. Önümüzdeki ay önce Büyükşehir Belediyesi’nden daha sonra Altıeylül Belediye Meclisi’nden yer ile ilgili kararı geçireceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren inşaat başlayacak. Biz de yerel yönetimler olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bizim felsefemizde hizmetlerin merkezinde hep insan var. İnsanların mutluluğu bizim için önemli. İnsanların mutlu olacağı her projenin altına imza atarım. Gönüller bir olduğu müddetçe aşamayacağımız engel yok” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.