KAFAOĞLU GÖNEN'DE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KAFAOĞLU GÖNEN’DE

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu İlçe ziyaretleri kapsamında Gönen İlçesini ziyaret etti.

Sabah namazını Gönen Çarşı Camiinde kılan Zekai Kafaoğlu, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ve beraberindekilerle daha sonra meydanda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait Mobil Aşevi aracında vatandaşlara çorba ikramında bulundular.

İlk olarak çarşı içerisinde bulunan esnafları ziyaret eden Başkan Kafaoğlu; vatandaşlarla bol bol sohbet etti ve hatıra fotoğrafları çekindi. Ak Parti İlçe Başkanlığında İlçe Başkanı Erdinç Odabaşı, Kadın Kolları Başkanı Firdevs Tümen ve Gençlik Kolları Başkanı Talha Abdülkerim Nevşehir ve yönetimleri tarafından karşılanan başkana çiçek hediye edildi.

İlçe Başkanı Odabaşı; “4 yıl sonra ilçe başkanlığımıza ilk kez bir Büyükşehir Belediye Başkanı ziyarette bulundu” dedi.

Daha sonra Başkan Kafaoğlu ve beraberindekiler sırasıyla Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ı ve Kaymakam Faruk Bekarlar’ı makamında ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çekindiler.

“GÖNEN’E DOKUNUYORUZ”

Esnaf ziyaretleri ile devam eden program Gönen Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifindeki muhtarlar toplantıyla devam etti. Muhtarlara hitap eden Başkan Kafaoğlu “Göreve gelir gelmez su faturalarında indirim sağladık. 2018 yılını asfalt yılı ilan ettik. Gönen de hak ettiği payı alacak. Gönen’de BASKİ’nin ciddi yatırımı var ve arıtma tesisi faaliyete geçti. 3 mahallenin su ve kanalizasyon problemi çözülüyor. Otobüs terminali yenileniyor, ihalesini yaptık. İlçelerin en acil olan sorunlarına öncelik veriyoruz. Gönen ilçemizin sorunlarını biliyoruz ve muhtarlarımızı önemsiyoruz. Muhtarlar bizim siyasette yol arkadaşımız. Sizler seçilmiş kişiler olarak halkın sorunlarını en iyi bilenlersiniz. Uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Dedikodu üretmeden çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Başkan Kafaoğlu daha sonra 2007 yılında Tunceli Pülümür ilçesinde hain saldırı sonucunda şehit olan Mustafa Aslan’ın ailesini ziyaret ederek acılarını paylaştı. Kafaoğlu ziyaretten sonra Gönen Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek gönülleri sevgi ile dolu çocuklarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadı. Özel çocuklar Kafaoğlu’nu mehteran gösterisi ile karşıladı.

“ÖZEL ÇOCUKLARA ENGELSİZ PARK”

Kafaoğlu çocuklarla yakından ilgilendi, okul yönetimine, ailelere ve çocuklara da müjde vererek “Bu yavrularımız bizim yavrularımız. Bu tür eğitim kurumlarının artması lazım. Büyükşehir Belediyesi olarak Bandırma’da bunu gibi eğitim birimimiz var. Mehter takımını dinledik. Bende İmam Hatip Lisesi’nde mehter takımında görev alan birisi olarak çok mutlu oldum. Eğitim kurumunun bahçesinde özel çocuklarımız oyun arkına ihtiyacı varmış, Büyükşehir’den onlara helal olsun. Parkımız engelsiz olacak” diye konuştu.

Başkan Zekai Kafaoğlu’nun Gönen programı Sarıköy Mahallesi’nde esnaf ziyareti ile son buldu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.