KAFAOĞLU EVET TURUNDA | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

KAFAOĞLU EVET TURUNDA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması çalışması kapsamında Taşköy ve Bereketli Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Yaptığı ziyaretlerde vatandaş ile hasbihal eden Başkan Kafaoğlu 16 Nisan’da vatandaşlardan evet oyu istedi.
Kafaoğlu vatandaşların 15 Temmuz akşamı demokrasiye sahip çıktığını hatırlatarak, milletin tanklarına tüfeklerin önünde durduğunu söyledi. Türk milletinin 1 dakikada tankın nasıl çalıştığını öğrendiğini belirten Kafaoğlu meselenin bayrak, devlet, millet meselesi olunca milletin nasıl dik durduğunu gördüklerini ve gurur duyduklarını ifade etti.
Kafaoğlu “Rahmetli Süleyman Demirel, Turgut Özal, Alparslan Türkeş, Kasım Gülek, Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu başkanlık sistemi istemiştiler. AK Parti 2001 yılında kurulurken tüzükte başkanlık diye yazmıştı ama fırsat olmadı. Mesela vatan meselesi olunca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gördü ve ben de varım dedi. Mecliste MHP’nin desteği ile oylama oldu. Şimdi BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci’de evet dedi. Şu andaki sistem bize dar geliyor. Anayasa değişecek ve sorumlu Cumhurbaşkanı olacak. Artık darbeler olmayacak, koalisyon derdi kalmayacak. Cumhurbaşkanlığı sistemi aynı belediye başkanlığı gibi olacak. Biliyorsunuz hep güzel işler evet ile başlıyor. Ailenin başlangıcında nikah masasında evet diyoruz, birisi yemeğe davet edince kıramıyor evet diyoruz, davetlerde evet diyoruz. Evet hep hayatımızda. 16 Nisan’da da evet diyeceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.