KAFAOĞLU: ELBİRLİĞİ İLE BALIKESİR'İ GELİŞTİRECEĞİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KAFAOĞLU: ELBİRLİĞİ İLE BALIKESİR’İ GELİŞTİRECEĞİZ

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu MÜSİAD’ın düzenlediği Dost Meclisi’nin konuğu oldu. MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız ve üyelerle biraraya gelen Başkan Kafaoğlu Balıkesir’i anlattı, çalışmaları aktardı, işadamlarıyla sohbet ederek soruları cevapladı. Başkan Kafaoğlu ortak akıla büyük önem verdiklerine vurgu yaparak, Balıkesir’in önümüzdeki dönemlerde kabuğunu yırtacağını söyledi.
MÜSİAD Başkanı Tuncay Yıldız her ay Dost Meclisi yaptıklarını, ilk konuklarının Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, ikinci konuklarının da Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu olduğunu hatırlattı ve toplantıların devam edeceğini söyledi. Başkan Yıldız Başkan Kafaoğlu’nu misafir etmekten duyduğu memnuniyeti aktardı.

YOL MEDENİYETTİR
Başkan Zekai Kafaoğlu da “MÜSİAD iş dünyasında her zaman göz bebeğimiz olmuş bir kuruluş. MÜSİAD bir mihenk taşı. Dernek her geçen gün gücüne güç katıyor ve üye sayısını arttırıyor.Balıkesir büyükşehir olduktan sonra dikkatleri üzerine çekmeye başladı. İstanbul-İzmir otoyolunun başlaması dolayısıyla Balıkesir’i daha cazibe merkezi haline getirdi. Ulaşım ve yol önemli. Yol medeniyettir. İstanbul’a 2 saatte gidebiliyoruz. Balıkesir’den İzmir’e de 1 saatte gidebileceğiz. Fabrikaların Balıkesir’e gelmesi için istihdamı, ulaşımı ve Balıkesir’in cazibesine anlatacağız. Cazip hale gelirseniz otomatikman fabrikalar gelir. Şişecam, Filli Boya ve Kale Kim Balıkesir’e geliyor. Önemli olan fabrikalara imkan sunabilmemiz. Organize Sanayi Bölgesi doldu, şimdi sanayi bölgesi büyütülüyor” dedi.

HALKIN İSTEMEDİĞİ İCRAATI İMZA ATMAYACAĞIZ
1 milyon 200 bin nüfusa sahip olan Balıkesir’de doğruları yapacaklarını ve herkesi kucaklayacaklarını kaydeden Kafaoğlu “Büyümemiz için herkesi seveceğiz. Balıkesir’in geleceğini parlak görüyorum. Önümüzdeki günlerde Katar’dan, Kuveyt’ten, Suudi Arabistan’dan, Maritonya’dan Balıkesir’e 20 işadamı geliyor. Hedefimiz Balıkesir’i uluslararası sevide açmak, yabancıları da yatırım için buraya çekmek. Balıkesir kabuğunu yırtan bir şehir olacak. Geç kalmayın yatırım için yerinizi alın, yoksa yetişemezsiniz. Balıkesir’e hep beraber sahip çıkacağız, ortak akılla Balıkesir’i layık olduğu yere taşıyacağız. Sivil toplum kuruluşları ile istişare edeceğiz. Yaptığımız projeler halkın beklentileri ile örtüşecek. Halkın düşüncelerini önemsiyoruz. Belediyecilik halk için olur. Biz halk için varız, halkın istemediği icraata imza atmayacağız. En büyük yatırım insanların gönlüne yapılan yatırımdır. 2018 yılında kırsalda 1500 kilometre daha yapılacak yolumuz var. 2018’i asfalt, yol ve su yılı ilan ettik” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.