KAFAOĞLU: EDREMİT'İ ALACAĞIZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KAFAOĞLU: EDREMİT’İ ALACAĞIZ

Paylaş
 

AK Parti’nin ilçelerde sürdürdüğü Danışma Meclisleri’nin sonuncuları önceki gün Havran ve Edremit ilçelerinde gerçekleştirildi.

İlk olarak Havran Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen Havran İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan ve burada yaptığı konuşmayla katılımcılardan büyük alkış alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Havran’ı Mart 2019 seçimlerinde kesin gözüyle gördüğünü, bu seçimlerde Edremit’in alınması için Havranlılar’ın da çalışmasını istedi.

Havran’da partilileri tarafından büyük bir coşku içinde karşılanan Kafaoğlu, Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmada; “Büyükşehir olarak bütün ilçelerimizi kucaklıyoruz. Desteğimiz sürecek. Yeni projler yanında devam eden projelerimiz ise kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Ege ve Marmara bölgesinde sıkışan Balıkesirimizi hükümet desteği ile marka şehir haline getirmekte kararlıyız” dedi.

Havran’ın ardından; AK Parti Edremit Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan ve burada da konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 2018 yılını asfalt yılı ilan ettiklerini belirterek Ülkü Yolu’nun sıcak asfalt yapılacağının müjdesini verdi.

Alp Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan Başkanlığı’nı Teşkilat Başkanı Özcan Özyanık’ın yaptığı toplantıda kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Ben de Edremit’i alıncaya kadar gelmeye devam edeceğim. Bandırma’yı da 2004’te almıştık, kaybettiğimiz kalelerden birisidir. Buraya büyük önem veriyoruz. Edremit’i de alıncaya kadar geleceğiz” şeklinde konuştu.

Kafaoğlu, konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Bugün kaymakamımızla, belediye başkanımızla, muhtarlarımızla bir araya geldik. Allah’ın izniyle Edremit’e hizmetler gelmeye devam edecek. Edremit’in otobüs terminaline ihtiyacı var. Büyükşehir olarak otobüs terminalini mutlaka yaptıracağız. Ülkü yolunu Akçay’a kadar tamamen sıcak asfaltla kaplayacağız. Şehir içinde de sıcak asfalt yapacağız, bununla ilgili ihale çalışmalarımız bitti. Hizmetler noktasında sıkıntı yok. Biz bu konuda tecrübeli bir partiyiz. Bizim en büyük düşmanımız kendimiziz. Kendi kendimizle yarışıyoruz, bunun önüne geçtiğimiz zaman aşamayacağımız engeller yok. Türkiye ortalamasının üzerinde oy almayı hedefliyoruz. Türkiye ortalamasındaki hedef yüzde 50+1. Artık yüzde 49’lar yetmiyor Yerel yönetimlerde yapılan değişiklik de bundan dolayı yüzde 50+1’i almak için. Tabiri caizse teknik direktör bu maçı almak istiyor ve sahadaki futbolcuları değiştiriyor. İşte bu maçı almak için sahaya sürdüğü futbolculardan birisi de benim. Onun için bu maçı alacağız. Bu maçı tek başımıza almamız mümkün değil. Biz de size güveniyoruz, sizler bizi mahcup etmeyeceksiniz. Çünkü bu dava kutlu bir dava, bu dava kutlu bir yürüyüş. Bu davaya nefeslerimizi şaha kaldırarak, sen ben kavgası yaparak zarar veremeyiz. 2009’da sen ben kavgası yapıldı, 170 oyla seçimi kaybettik. Ben doğruları ve gerçekleri söylerim. Doğrular ve gerçekler her zaman hükmünü icra eder. Artık bunları bir kenara atmamız lazım. Partinin kuruluşundan bugüne kadar çalışan herkes hedefe kilitlenmeli, adaya değil. Kazanmaya kilitlenmeli, aday kim olursa olsun kazanacağız” dedi.

Konuşmaların ardından partiye en çok üye kazandıranlar plaket ile ödüllendirildi.
Toplantıya, Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’na Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, AK Parti İlçe Başkanı Metin Örkçü, yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulları ve partililer katıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.